Yürekler ağza geldi… “Evi yakınmış oraya gitti”

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Acıbadem Yeniduygu Sokak üzerinde saat 23.45 sıralarında araba, şoför G. K.’nın hakimiyeti kaybetmesiyle kaldırımda demir korkuluklara çarptı. Çarpmanın şiddetiyle yıkılan korkulukları aşan araba binanın duvarına çarparak askıda kaldı. Araba şoförü baht yapıtı kazayı yara almadan atlattı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye takımları sevk edildi.

Olayın görgü şahidi Ahmet Gündoğdu, “Televizyon izliyordum konutta. Bir anda bir gürültü duydum. Çıkıp baktığımızda arabayı bu türlü gördük. Yaralı falan yok. Yalnızca gürültüye çıktık. sıradan bir ses çıktı. Endişeden panikledik. Yalnızca ben değil, binadaki herkes endişesinden dışarıya çıktı. Orta sokakta bu biçimde bir kaza olması olağan değil. Bizimde birinci kere başımıza bu biçimde bir şey geliyor” tabirlerini kullandı. Diğer bir mahalle sakini ise, “Bir ses duyduk biz binadan. Binanın çatısı yıkılıyor sandık. Geldik, baktık. Otomobil motosikletle çarpışmamak için denetimini kaybetti diyorlar. daha sonrasında binaya girdi. Burada doğalgaz falan da var. Korktuk patlayacak diye lakin bir şey olmadı. İtfaiye ‘ben alamam’ diyor. Alımlı de ‘ben alırsam düşer’ diyor. Bekliyoruz o denli. Yaralı yoktu. Yalnızca sürücü hanımefendinin biraz dudağı kanamıştı. Meskeni yakınmış oraya gitti. Onun haricinde bir yaralı yok. Yalnızca hasar var” formunda konuştu. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.