Yaz ayında gelen 5 bin 208 TL doğal gaz faturası ile neye uğradığını şaşırdı

semaver

Active member
Yaz ayında gelen 5 bin 208 TL doğal gaz faturası ile neye uğradığını şaşırdı Ataşehir İçerenköy Mahallesi’de kıraathane işleten Eren Erbey konutuna yaz ayında 2 aylık doğal gaz faturasının 5 bin 208 TL gelmesi üzerine neye uğradığına şaşırdı. Yaz ayında yalnızca sıcak su kullanmasından dolayı ortalama 50 TL doğal gaz faturası geldiğini belirten Eren Erbey 2 ay için gelen fiyat üzerine İGDAŞ’a itirazda bulundu. Erbey, İGDAŞ’dan faturanın gerçek olduğunu, itiraz için evvela faturanın ödenmesi gerektiği karşılığını aldı. Faturanın geldiği daireden taşınmasına karşın 5 bin 208 TL’yi ödeyemediği için abonelik süreçlerini sonlandırmayan Eren Erbey faturada oluştuğunu tez ettiği yanlışlık için yetkililerden yardım bekliyor.

Fatura sahibi Eren Erbey, “Abonelik kontratını iptal etmek için İGDAŞ’a gittik. Bu faturada bir gün öncesinde gelmiş, bir yanlışlık olduğunu düşündüm ve önemsemedik. İptal ettirmek için gittiğimde 5 bin 208 TL borcumuz olduğunu ve bu faturanın da 60 günlük bir fatura olduğu söylendi ve bu fatura vaktinde bayram sürecinde de tatil bölgelerindeydik. Gün içerisinde çalıştığımız için sabah çıkıyoruz akşam meskene geliyoruz aslına bakarsan konut gün içerisinde boş kalıyor. bu biçimde bir faturanın katiyetle bizim olacağını kestirim etmiyoruz esasen. İGDAŞ’da geçmişe dönük faturalara baktığımızda bu periyotlarda 50 TL ortalama fatura geldiğini gördük ve yetkililerde faturada bir yanlışlık olabileceğini söylemiş olduler. Lakin buradaki aboneliğimi kapatabilmek için evvel faturamı ödememi çabucak sonrasında itiraz etmem gerektiğini söylemiş olduler. Lakin ben kullanmadığım sorumlu olduğum bu fiyatı ödemek istemiyorum” dedi.