Ülkesinde kanser dediler! 23 yaşındaki kız şifayı Antalya’da buldu

erkan_623

New member
Liberya’da yaşayan 23 yaşındaki Taylor, işinde yoğunluk yaşadığı devirde başlayan ağrılarını, yorgunluktan kaynaklandığını düşünerek önemsemedi. bir süre daha sonra yürümekte kuvvetlik çeken ve ağrıları şiddetlenen Taylor, ülkesindeki birtakım hastanelerde ve Gana’da tedavi gördü. Sol bacağında ve başında tümör olduğu söylenen Taylor, yaklaşık altı ay daha sonra sol bacağında his kaybı yaşadı. Yürüyemeyen ve şiddetli ağrıları olan Taylor, Antalya’da faaliyet gösteren ve sıhhat turizmi hizmeti veren klinikle irtibata geçti. Antalya’ya gelen Taylor’un yaklaşık bir hafta süren tetkikler kararında kanser olmadığı, rahatsızlığının ileri kademe bel fıtığından kaynaklandığı belirlendi. Bel fıtığı operasyonu geçiren Taylor, yaklaşık bir aylık rehabilitasyon ve fizik tedaviyle bir daha sıhhatine kavuştu.

YORGUNLUK VE UYKUSUZLUKTAN SANDI

“Kimsenin yardımı olmadan rahatça yürüyebilen Taylor, AA muhabirine, yaklaşık 1500 kız çocuğuna takviye için kıymetli bir vakfın başkanlığını yürüttüğünü, kitap ve sinema senaryosu yazdığını söylemiş oldu. Başta ağrılarının yorgunluk ve uykusuzluktan kaynakladığını düşündüğünü anlatan Taylor, “Altı ay daha sonra sol ayağımda büsbütün hissizlik başladı. Bacağımda ve başımda cilt kanseri kitlesi olduğu ve bunun alınması gerektiğini söylemiş olduler.” dedi.

LİBERYA SIHHAT BAKANI TEYZESİ

Annesinin ve Liberya Sıhhat Bakanı olan teyzesinin Türkiye’de tedavi olması için irtibata geçtiğini anlatan Taylor, “Kanser olmadığımı öğrenince epey memnun oldum. Bel fıtığı ameliyatından daha sonra o şiddetli ağrılarım gitmişti. Tabiplerin hakikat karar verdiğini anladım. Sorunu çözdüler. Günde iki sefer de fizyoterapi uygulandılar.” dedi. Ülkesine sağlıklı bir biçimde dönebildiğini tabir eden Taylor, “Türkiye sıhhatte hakikaten epey güzel, mutlu kaldım. Buraya geldiğimde mutsuzdum, yaşama umudumu kaybetmiştim. Artık oturabiliyor, yürüyebiliyorum. Sol bacağımı hareket ettirebiliyorum.” tabirlerini kullandı.

TETKİKLERDE KANSER HÜCRESİNE RASTLANMADI

Antalya’da lüks bir otelin bünyesinde kurulan sağlıklı ömür merkezinin sahibi Elif Çağla Ural da hastanın tüm tetkiklerini yenidendan yaptıklarını söylemiş oldu. Tetkikler bir hafta sürdüğü için Taylor’un başta reaksiyon gösterdiğini lisana getiren Ural, şunları kaydetti:“Tetkiklerde kanser hücresine rastlamadık. Biz de epeyce şaşırdık zira birinci sefer bu biçimde bir şey başımıza geldi. Raporlarında cilt kanseri teşhisi vardı. Sol bacağında önemli incelme ve yürümede sorun vardı. Bel MR’ında fıtık olduğu ortaya çıktı. Fıtık fazlaca ilerlemiş hudutları kapatmış, sol bacağında sonlar çalışmadığı için kaslara vurmuş, bacak hareket etme kabiliyetini kaybetmiş. Önemli baş ağrısının da gerilime bağlı olduğunu düşünüyoruz zira tümör yoktu. Güle oynaya ülkesine dönüyor.” Ural, Liberya Sıhhat Bakanı ile görüşme gerçekleştirdiklerini, şubatta ülkeyi ziyaret ederek sıhhat turizmi mutabakatı imzalayacaklarını kelamlarına ekledi.

KAYNAK: AA