Türkiye’den Hindistan’a tıbbi yardım materyali gönderildi

semaver

Active member
Türkiye’den Hindistan’a tıbbi yardım materyali gönderildi Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB), “Ülkemizin yardım elini bu defa Hindistan’a ulaştırıyoruz” sözleriyle sıhhat materyallerini Hindistan’a ulaştıracak iki uçağın Ankara’dan havalandığını duyurdu.

Türk Kızılay ve Sıhhat Bakanlığı’nca hazırlanan 9 milyon 181 bin 789 lira pahasında 630 oksijen tüpü, 5 oksijen jeneratörü, 50 teneffüs aygıtı ve 50 bin kutu tablet ilaç, Etimesgut Askeri Havaalanı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerine ilişkin iki A 400M tipi nakliye uçağına yüklendi.

Yeni Delhi’ye hareket eden uçaktaki kolilerin üzerinde, Türkçe, Hintçe ve İngilizce Mevlana’nın, “Ümitsizliğin arkasında birçok ümitler var. Karanlığın gerisinde birçok güneşler var” kelamı ile “Türkiye’den Hindistan halkına sevgilerle” tabirine yer verildi.

Ülkemizin yardım elini bu kez Hindistan’a ulaştırıyoruz.
🇹🇷
🇮🇳

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hazırlanan ve #COVID19 ile mücadelede kullanılacak olan sağlık malzemelerini Hindistan’a ulaştıracak iki uçağımız Ankara Etimesgut’tan havalandı. pic.twitter.com/PQCDsPUSYl

— T.C. Millî Savunma Bakanlığı (@tcsavunma) May 25, 2021