Trump, bazı göçmenlerin 'insan olmadığını' söyledi ve kaybederse 'kan banyosu' olacağını öngörüyor

Suzan

New member
Eski Başkan Donald J. Trump, Cumartesi günü görünüşte Ohio Cumhuriyetçi Senato ön seçimlerinde tercih ettiği adayın devam eden hakaret ve bayağılıklarını öne çıkarmak için tasarlanmış bir etkinlikte, göçmenleri tanımlamak için insanlık dışı bir dil kullandığı ve sürekli bir yorum akışı kullandığı gevşek bir konuşma yaptı ve tahminlerde bulundu. Kasım ayında kazanamazsa Amerika Birleşik Devletleri'nde bir daha asla seçim yapılmayacağını söyledi.

Genel seçimlerde Başkan Biden'a karşı eşleşmesi açıkça görünürken, Bay Trump, üçüncü başkanlık kampanyasını harekete geçiren ve Cumhuriyetçilerin ön seçimleri sırasında tabanını güçlendiren ülkenin kıyamet günü vizyonunu yeniden doğruladı.

Konuşması boyunca karanlık manzara yeniden su yüzüne çıktı. ABD ekonomisini ve otomotiv endüstrisini tartışırken Bay Trump, Kasım ayında kazanması halinde yabancı otomobillere gümrük vergisi uygulayacağına söz verdi. Şunları ekledi: “Eğer şimdi seçilmezsem, bu herkes için bir kan gölü olacak, en hafifi bu. Ülke için bir kan gölü olacak.”

Yaklaşık 90 dakika boyunca Bay Trump, Vandalia, Ohio'daki Dayton Uluslararası Havalimanı'nın önünde saldırılar ve sert söylemlerle dolu söylemli bir konuşma yaptı. Birkaç kez teleprompter'ı okumakta zorluk çektiğini belirtti.

Eski başkan konuşmasına 6 Ocak 2021'deki Kongre Binası isyanlarıyla bağlantılı olarak hapis cezasını çekenleri överek başladı. Seçim yenilgisini tersine çevirme çabaları nedeniyle cezai suçlamalarla karşı karşıya olan Bay Trump, onları “rehineler” ve “inanılmaz vatanseverler” olarak nitelendirdi, onların ruhlarını övdü ve Kasım ayında seçilmelerine yardım etme sözü verdi. Ayrıca 2020 seçimlerinin çalındığına dair birçok delille yalanlanan asılsız iddialarını da tekrarladı.

Sayın Trump, bu yılki başkanlık seçimini kazanamaması durumunda, “Başka bir seçim olacağını veya kesinlikle anlamlı bir seçim olacağını düşünmüyorum” dedi.

Bay Trump ayrıca ABD'nin güney sınırına gelen göçmen akınına ilişkin korkuları da artırdı. Bay Trump, 2016'daki başarılı kampanyası sırasında yaptığı gibi, birçok göçmeni Amerikan vatandaşlarına yönelik bir tehdit olarak göstermek için kışkırtıcı ve insanlık dışı bir dil kullandı.

Hiçbir kanıt olmadan, diğer ülkelerin hapishanelerindeki “gençleri” boşaltıp onları sınırın ötesine gönderdiğini iddia etti. “Bazı durumlarda onlara 'insan' denilip adlandırılmadığını bilmiyorum” dedi. “Bana göre onlar insan değil.” Daha sonra onlardan “hayvanlar” olarak söz etti.

Aralarında Trump yönetiminde çalışanların da bulunduğu sınır yetkilileri, sınırı geçen göçmenlerin çoğunun şiddet ve yoksulluktan kaçan savunmasız ailelerin üyeleri olduğunu ve mevcut verilerin göçmenlerin suçun artmasına neden olduğu fikrini desteklemediğini söyledi.

Bay Trump, Ohio'da tercih ettiği Senato adayı ve Cleveland'dan eski bir araba satıcısı olan Bernie Moreno'dan idareli bir şekilde bahsetti. Süper PAC'ın Cumartesi günkü etkinliğe ev sahipliği yaptığı Bay Moreno, Bay Trump'ın desteğine sahip olmasına rağmen, sonbaharda Ohio Demokratı Senatör Sherrod Brown'a karşı hararetli bir Cumhuriyetçi ön seçimde kendine hakim olmakta zorlandı. Bay Trump, Bay Moreno ile son dakikada görüşmek üzere Arizona'ya yapmayı planladığı geziden yönlendirildi.

Bay Trump, Bay Biden ve Georgia'daki ceza davasını denetleyen Atlanta savcısı Fani Willis gibi sık sık hedef aldığı kişilerin yanı sıra geniş çapta potansiyel adaylar olarak görülen geleceğin başkan adayları da dahil olmak üzere bir dizi Demokrat hakkında kaba ve aşağılayıcı ifadeler kullandı. adaylar. Kaliforniya Valisi Gavin Newsom ve Illinois Valisi JB Pritzker gibi.

Bay Trump, Bay Biden'ı birkaç kez “aptal başkan” olarak nitelendirdi ve bir keresinde de ondan “aptal oğlu…” diye söz etti ve ardından sözünü kesti. Ayrıca Bayan Willis'in adını bayağılıkla karşılaştırdı, Bay Newsom'a “Gavin New-pisliği” adını verdi ve Bay Pritzker'in fiziksel görünümünü eleştirdi.

Bay Trump'ın sert sözleri yalnızca ulusal politikacılara yönelik değildi: Bay Moreno'nun başlıca rakiplerinden biri olan ve son anketlerde yükselişe geçen zengin Ohio eyaleti senatörü Matt Dolan'ı kısaca hedef aldı. Bay Trump, Bay Dolan'ı tanımadığını söyleyerek, ancak onu “bir sonraki Mitt Romney olmaya çalışan” olarak tanımlayarak hazırlamış olduğu sözlere geri döndü.

Bay Trump, Bay Dolan'ın ailesinin çoğunluk hissesine sahip olduğu profesyonel beyzbol takımına atıfta bulunarak, “Adını Cleveland Indians'tan Cleveland Guardians'a değiştiren hiç kimsenin senatör olmaması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Bay Moreno, Bay Trump'ın açıklamalarının sonuna doğru kısaca sahneye çağrıldığında, eski başkanı “iyi bir adam” olarak övdü. Ancak Bay Moreno Salı günü kalabalığa Senato yarışında kendisini desteklemeleri gerektiğini özellikle hatırlatmadı. Bay Trump ise Bay Moreno'nun “harika bir adam” olduğunu söyledi.

Bay Trump'ın kampanya konuşmaları genellikle senaryoya dayalı açıklamalar ile görünüşte spontane konu dışı konuşmalar arasında gidip geliyor. Cumartesi günü enflasyon istatistiklerini aktarmaya çalışırken teleprompter'ı okumakta zorlandığını itiraf etti.

Trump, “Her şey yolunda: tavuk hazır, ekmek hazır ve bu lanet teleprompter'ı okuyamıyorum” dedi. “Bu aptal hareket ediyor. Bu, saatte 35 mil hızla esen rüzgarda hareket eden bir bayrağı okumak gibi bir şey.”

Ardından, başkanlığından önce New York'ta çeşitli hizmet sağlayıcılara faturalarını ödemeyi reddetmesiyle tanınan Bay Trump, teleprompter şirketine ödeme yapmaması konusunda şaka yaptı.

Kalabalık gülerken, “Sonra Trump'ın kötü adam olduğunu söylüyorlar çünkü ben şunu söylüyorum: Teleprompter şirketine ödeme yapmayın” dedi. “Ödeme yapma.”