Telefonunu tamire gönderdi, hayatının şokunu yaşadı! 1050 lira ödedi, 40 gündür haber yok

erkan_623

New member
Eskişehir’de üniversite tahsili nazarann Fem Erinç, arızalanan telefonunu tamir ettirmek için internet üzerinden yetkili teknik servis aramaya başladı. bir süre araştırdıktan daha sonra İstanbul’da bulunan ve ‘yetkili teknik servis’ ibaresi bulunan bir firmaya ulaştı. Telefon üzerinden irtibata geçtikten daha sonra cep telefonunu kargoyla kendisine verilen adrese gönderen Erinç, firmanın internet sitesinde ‘telefonunuz 3 iş günü içerisinde teslim edilir’ yazdığını belirtti. Kargo fiyatını de karşılayan firma, cep telefonunun 2 gün daha sonra kendilerine ulaştığına dair Erinç’e bilgi verdi.

40 GÜNDÜR TELEFONDAN HABER YOK

Ortadan 1 hafta geçmesinin akabinde telefonunun durumunu öğrenmek için firmayı arayan Erinç’e aygıtın tamirde olduğu söylendi. daha sonraki hafta yine aradığında ise telefonun bir daha tamirde olduğu açıklandı. Bunun üzerine şüphelenen Erinç, firmayı arayarak şikâyette bulunacağını söylemiş oldu. sonrasındasındaki telefon görüşmelerinde ise dayanak ünitesinin kendisini ciddiye almadığını aktaran Erinç, görüşme esnasında telefonun yüzüne kapatıldığını belirtti. Bin 50 TL tamir fiyatını de firmaya havale ettiğini kaydeden Erinç, 5 bin TL pahasındaki telefonundan 40 gündür haber alamadığını söylemiş oldu.

3 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ELİNDE OLACAĞI SÖYLENDİ

“İnternette teknik servis ararken karşıma çıkan birinci sayfaya bastım. Biraz araştırdım. Yorum ve şikâyet yoktu. Sağlam duruyordu. Aileme danıştım ve çabucak sonrasında da telefonumu kargoyla teknik servise yolladım. Karşı taraftan fiyat almayacaklarını söylemiş olduler ve 2 gün daha sonra da telefonun ellerine geçtiğini söylemiş olduler. Ortadan 1 hafta geçti. Telefonun durumunu sormak için aradım. Telefonun tamirde olduğunu öğrendim ve biraz daha bekledim. Olağanda internet sitesinde 3 iş günü içerisinde elinizde olacak yazıyordu. Bir hafta daha sonra bir kere daha aradığımda bir daha tamirde olduğunu söylemiş olduler. Şüphelenmeye başladım. daha sonraki hafta aradığım vakit telefonumu göndermezlerse şikâyetçi olacağımı söylemiş oldum”

dedi.

BİR MÜHLET daha sonra BENİ CİDDİYE ALMADILAR

“İnternetten yeniden araştırdım ve benim üzere bir sürü insanların şikâyetçi olduğunu gördüm. Hepsi genel olarak benimle tıpkı vakit içinderda yollamış ve şikâyetçi olmuş. bir süre daha sonra beni ciddiye almadılar ve telefonu yüzüme kapattılar. Birinci başta CİMER’e yazdım. daha sonra savcılığa gittim ve elimden gelen her şeyi yaptım. hiç bir biçimde irtibat kurmadım. Şu anda internet sitesi de çıkmıyor. Haber alamıyorum”
sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA