Sevcan Orhan: 20 yıla biroldukca memnunluk ve hüzün sığdırdım

Tuncay

New member
bir müddetdir Gökhan Dağıstanlı ile aşk yaşayan sanatçı Sevcan Orhan (39), paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi. Orhan, çocukluk fotoğraflarını yayınlayarak, takipçilerini yıllar öncesine götürdü.

KIYAFETLERİNİN ÖYKÜSÜNÜ ANLATTI
Bayramda çekilen eski fotoğraflarını Instagram hesabından paylaşan Sevcan Orhan, kıyafetlerinin kıssasını de anlatmayı ihmal etmedi. Daha evvel, “20 yıla biroldukca memnunluk ve hüzün sığdırdım” açıklamasını yapan ünlü müzikçi, gönderisine şu notu düştü:

“Sanırım 5-6 yaşlarındayım ve üzerimdeki elbise ve ayakkabı bayramlıklarım. Anlaşılacağı üzere mevsimlerden ilkbahar-yaz ve arefe günü akşamı alışılmış ki… Kıyafetim yesyeni olduğu için bayram gelene kadar yalnızca konutta akşamları giyebiliyorum. Bir an evvel bayram gelse de dışarıda giysem diye can atıyorum. Yer meskenin salonu… Daha doğrusu “misafir” odası. Hani şu meskenlerde, bilhassa kışın sobalı konutlarda buz üzere olan; en hoş dantellerle, örtülerle, mobilyalarla, halılarla bezeli; yalnızca temizlemek için girilen ve derhal kapatılan; konuttan bir Allah’ın kulunun girmesine müsaade verilmeyen oda! Ve hatta konuk geldiğinde de soğuk olduğundan birden fazla vakit aslında kullanılmayan oda… Annem giydirmiş üstümü, babamla fotoğraflarımı konutun en hoş odası olan işte bu odada çekiyorlar. Nasıl memnunum, anlatmaya gerek yok, gözlerimden görüyorsunuz lakin burada fazlaca değerli bir detay var, onu hatırladım artık. Ayakkabılarıma dikkat ederseniz ufak bir topuğu var ve aslında beni o gün en keyifli eden şey o topukların yürürken çıkardığı ses! Yeni elbise, yeni ayakkabı esasen keyifli ediyor ancak bir de topuk tıkırtısı eklenmiş o gün mutluluğuma… Allah be! Uçuyorum! Benden memnunu olur mu? Olamaz! Ah şu çocukluk ne keyifli, ne hoş şey… Küçücük şeylerin kocaman memnunluğu fakat daha hoşu; kaç yaşıma gelirsem geleyim, bu fotoğrafa her baktığımda tıpkı memnunluğu anımsamam, hissetmem… Bu duyguyu eminim sizler de hayatışsınızdır. Çok hoş anlatmış bu hali Edip Cansever; ‘Gökyüzü üzere bir şey bu çocukluk. hiç bir yere gitmiyor…”

Türk Halk Müziği’nin sevilen isimlerinden Orhan, son olarak takipçilerine, “Sizin de bu biçimde anılarınız var mı?” sorusunu yöneltti. Kullanıcılar, Sevcan Orhan’ın gönderisini beğeni ve yorum yağmuruna tuttu.