Seren Serengil’in 17 yıllık gazino hasreti son buldu

Tuncay

New member
Zayıflık uğruna bıçak altına yattığından bu yana sıhhat sorunlarıyla boğuşan ve 43,5 kiloya kadar düşüp, operasyon geçirmek zorunda kalan Serengil, Batum’un akabinde İstanbul’da da konser verdi.

Serengil, evvelki akşam Serdar Ortaç ile Ağaoğlu Maslak 1453’te bulunan Yeni Gazino’da sahne aldı. Ortaç’ın akabinde dinleyicileriyle buluşan ünlü müzikçi, birinci vakit içinderda basın mensuplarıyla sohbet etti.

“ÇOK MEMNUNUM

Ünlü isim, “17 yıl evvel sahneyi bıraktım. Geçen hafta Batum’da birinci konserimi verdim, ikinci durağımda Yeni Gazino oldu. Bugüne kadar daima yüksek, kaliteli gazinolarda çalıştım. Hem müşteri kalitesi, hem yerin hoşluğu benim için fazlaca değerliydi. 17 yıldır başımdaki niyet de böyleydi. Daima hoş gazinoda çıkayım diyordum. bu biçimde hoş bir yerde çıkıyorum o niçinle fazlaca mutluyum” kelamlarıyla hislerini lisana getirdi.

“BEN EKSİK KALMIŞTIM”

“Yaklaşık 20 yıldır televizyonda meslek yaptım. Uygundum lakin bu sene Sibel Can ve Hülya Avşar başta olmak üzere tüm rakiplerim gazinolara geri döndü. Bir tek ben eksik kalmıştım. Çok özledim esasen sahneleri. senelerca İbrahim Tatlıses, Selami Şahin üzere dev takımların solistliğini yaptım. Artık bir daha gazino günlerini yaşatmak lazım. Zira bu kültür bizim, bize ilişkin. O niçinle de farklı mutluyum” dedi.

Cihan Nacar imzalı kıyafetleriyle dikkat çeken Serengil, muhabirlerin ‘Sahne kıyafetleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna da karşılık verdi. Ünlü müzikçi, şu tabirleri kullandı:

“ŞIKLIK DEMEK İLLA Kİ ÇOK AÇIKLIK DEMEK DEĞİL”

“Bu yıl bütün dünya markaları kapalı elbiseler yaptılar. Açık modası hiç yok aslında. bizde pek olmasa da dünya markalarında kapalı seksilik ön planda. Ben yıllardır basında da olağan hayatta da daima zevkli gibir dahan insan olarak anıldım. Şıklık demek illa ki epeyce açıklık demek değil. Ben popçu değil solist olduğum için çizgimiz bozulmamalı diye düşünüyorum.

PROGRAMINI YARIM SAAT UZATTI

Yaklaşık bir buçuk saat süren performansını istek üzerine yarım saat daha uzatan Seren Serengil, sahniçin alkışlar eşliğinde indi. Ünlü ismi, dinlemeye gelenler içinde Şebnem Demir, Erol Köse, Bircan Bali- Ömer Gezen, Murat Karabova, Arto üzere ünlü simalarda yer aldı.