Seren Serengil: Ece Erken’in hekimi ‘Çok ilaç alıyor, uykusunda kalbi durabilir’ dedi!

Tuncay

New member
Ece Erken’in Avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, geçtiğimiz hafta sahibi olduğu restoranda uğradığı silahlı atak kararı hayatını yitirdi. Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesiyle ilgili aranan şüpheliler yakalandı. Ünlü avukat, cumartesi günü memleketi Rize’de gözyaşları ortasında son seyahatine uğurlandı.

Rize’de taziyelerin kabul edildiği tesise gelen Ece Erken, arkadaşlarına sarılarak ağladı. Eşinin fotoğrafının yer aldığı çerçeveyi taşıyan Erken, “Çok erken gitti. Onun yerine keşke ben ölseydim” diyerek gözyaşı döktü.

Eşinin tabutuna sarılıp gözyaşı döken sunucuyu, arkadaşları kuvvetlikle teskin etti. Mescide anne Hacer Mahmutyazıcıoğlu, bir kolunda oğlunun eşi Ece Erken, öbür kolunda ise oğlunun eski eşi Benan Kocadereli’nin eşliğinde geldi.

“EŞİNİN MEVTİNİ CANLI CANLI İZLEDİ”

Beyaz TV’de Bircan Bali, Arto Dalga ve Seren Serengil’in sunumuyla ekranlara gelen ‘Söylemezsem Olmaz’ programında, Mahmutyazıcıoğlu cinayeti ve eşi Ece Erken’in son durumu hakkında çarpıcı yorumlar yapıldı.

Seren Serengil, “Şüpheliler yakalandıktan daha sonra Ece biraz sakinleşti. Fecî bir şey. Bir bayan düşünün, kocasının mevtini haberlerde canlı canlı izledi. Bu cinayetin tasarlandığı epey net ortada. Daima adres değişikliği yapmışlar. Emniyet bir kişi hariç hepsini eş vakitli yakaladı. Adalet sistemi çalışıyor. O da yakalandığı vakit büsbütün iş çözümlenecek” dedi.

Ünlü sunucu, “İnsan kocasının mevtini seyreder mi? Bu mevzunun muhatabı Şafak da değil. Avukat sıfatıyla olayın içerisinde. Adamla kaygının var ise avukatını niye vuruyorsun? 65 bin TL konusu değil, ardında diğer şeyler var. 65 bin TL’yi paylaşmak için o kadar insan oraya gitmezler” sözlerini kullandı.

“UYANMAK İSTEMİYOR”

Serengil, “Ece hiç kendinde değil. Şüpheliler yakalandıktan daha sonra Instagram paylaşımı yapabilecek gücü kendinde bulabildi. Hiç hali yok. O kadar fazlaca ilaç içiyor ki kendine gelmemek için. Hatta hekimi ‘Uykusunda kalbi durur! Bunu asla kullanmayacak’ diye uyardı. Uyanmak istemiyor, hatırlamak istemiyor. O kadar makus durumda. Meskende her gün dua okutturuyor. Elinden eşinin fotoğrafı düşmüyor. Ece’yi güç bir müddetç bekliyor. Allah sabır versin” biçiminde konuştu.

Bircan Bali ise “Vurulma anını saatlerce yakınlaştırıp yakınlaştırıp izledim. Orası kalabalık, bu yürek dehşetli bir şey. Koridor insan dolu. Bu gözü dönmüş ve tasarlanmış cinayet. Diğer hiç bir açıklaması yok” açıklamasını yaptı.

“ALLAH’IM ŞÜKÜRLER OLSUN”

Polis grupları, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği tespit edilen 11 kişiyi yakaladı. Ece Erken, şüphelilerin yakalanmasının akabinde geçtiğimiz gün toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Ece Erken, “Allahım şükürler olsun Rabbim sen epey büyüksün. Sayın İçişleri Bakanımızdan ve Emniyet ünitelerinden Allah razı olsun. Onlar yakalanana kadar nefes almadık biz. Canımız gitti. Giden gelmez lakin cezasız kalmamalarına şükürler olsun. Yalvarıyorum en ağır cezayı alsınlar. Bizi yaşarken öldürdüler. Ne olur en ağır cezayı alsınlar. Rabbim hem bu dünyada hem ahirette gün yüzü göstermesin bunlara” tabirlerini kullandı.