Sadakataşı 35 ülkeye Ramazan yardımı ulaştıracak

erkan_623

New member
Sadakataşı Ramazan çalışmalarını bu yıl başta Türkiye olmak üzere 35 ülke ve 100’ün üzerinde bölgede gerçekleştirerek muhtaçlık sahiplerine yardım ulaştıracak.

Ramazan faaliyetlerini dünyanın dört bir tarafında gerçekleştirecek olan Sadakataşı binlerce aileye market kartı, kumanya, zekât, fitre, Kur’an-ı Kerim ve bayramlık kıyafetler ulaştıracak. Dernek kuracağı iftar sofralarında binlerce kişi ile bir ortaya gelecek.

MARKET KARTI

Yurtiçi Ramazan çalışmaları kapsamında dernek tarafınca 56 vilayette yaşayan muhtaçlık sahiplerine marketlerde 300 TL’lik alışveriş yapabilecekleri market kartı dağıtımları gerçekleştirilecek.

40 BİN RAMAZAN KUMANYASI

Dernek, Ramazan ayı ile bir arada Dünyanın dört bir tarafında ki, mazlum coğrafyalarda yardımları ‘‘Dünya Değişsin’’ davetiyle ulaştıracak. Bu yıl Ramazan yardımları kapsamında 15 bini Türkiye’de olmak üzere 35 ülke de 40 bin aileye Ramazan kumanyası ulaştıracak olan dernek sofraları bereketlendirecek.

İFTAR SOFRALARI

Ramazan ayının rahmetini bir arada yaşamak hedefiyle dünyanın dört bir tarafında kurulan kardeşlik sofralarını bu sene 35 ülkede kurulacak. Dernek iftar tertipleri kapsamında 64 bin kişi ile bir ortaya gelecek.

ZEKÂT, FİTRE VE FİDYE DAĞITIMLARI

Fakir coğrafyalar ile kriz bölgelerinde yaşayan yetim ve gereksinim sahibi ailelere öncelik verecek olan Sadakataşı grupları zekât, fidye ve fitre dağıtımları gerçekleştirecek. Sadakataşı bu Ramazan’da 10 binin üzerinde aileye fitre ve zekât takviyesi sağlayacak.

KRIZ, SAVAŞ VE SALGIN BÖLGELERİNE ÖNCELİK

Bu Ramazan’da abluka altında olan Gazze, işgal altında bulunan Kudüs, savaş bölgeleri olan Suriye, Yemen, Ukrayna ile Arakan üzere kriz bölgelerinde Sadakataşı tarafınca yardım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

BAYRAMIN SEVİNCİ ÇOCUKLARLA YAŞANACAK

Bayramın sevincini en epeyce yaşayacak olan çocukları da unutmayacak Sadakataşı grupları yardım faaliyetlerinin yapılacağı ülkelerde 4 bin çocuğa bayramlık kıyafet ve oyuncak dağıtımları gerçekleştirecek.

KALICI ESERLER

Sadakataşı grupları Ramazan yardımları haricinde biroldukca ülkede kalıcı eserler ile su kuyularının temel atma ve açılışları gerçekleştirilecek.

Sri Lanka; Gül Okulu açılışı
Çad; 7 Bakkal Dükkanının açılışı
Burkina Faso; Hatipoğlu 3 Camii açılışı.
Tanzanya; Hatipoğlu 1 ve Hatipoğlu 2 Mescitlerinin açılışları
Bangladeş; Aliya İzzetbegoviç Eğitim Kompleksi açılışı
Myanmar; Hazreti Yusuf Camii Açılışı
Biroldukça ülkede su kuyusu açılışları ve temel atmaları gerçekleştirilecek.

Nerelere yardım ulaştırılacak?

Dernek Türkiye ile bir arada 35 ülkeye Ramazan yardımları ulaştıracak.

Orta Doğu; Suriye, Irak, Lübnan, Filistin (Gazze ve Kudüs) ve Yemen
Avrupa; Macaristan, Kıbrıs, Bosna Hersek, Bulgaristan, Kosova, İspanya, Makedonya, Ukrayna, Romanya ve Polonya
Afrika; Somali, Mali, Çad, Kenya, Gana, Togo, Nijer, Burkina Faso ve Tanzanya
Asya; Kırgızistan, Myanmar, Moğolistan, Bangladeş, Filipinler Moro, Vietnam, Afganistan, Nepal, Hindistan ve Sri Lanka

Geçen Ramazan neler yapıldı?

2021 yılı Ramazan ayında 32 ülkede yapılan yardımlarda;

-25 bin aileye besin kumanyası dağıtıldı.
-2412 bireye ilmihal dağıtımı gerçekleştirildi.
-3 bin çocuğa bayramlık kıyafet ikram edildi.
-9100 aileye fitre ve zekât ulaştırıldı.
-Kurulan iftar sofralarında yaklaşık 49 bin kişi orucunu açtı.
-Yaklaşık 300 bin kişi bu yardımlardan faydalandı.

Dayanak olmak için

Bu yılda Ramazan sevincini muhtaçlık sahipleriyle birlikte yaşamak için yardım davetinde bulunan Sadakataşı, kumanya ve market kartı bedelini 300 TL, bayramlık bedelini 450 TL, fitre ve fidye bedelini 40 TL, iftar bedelini ise 50 TL olarak belirledi.

Ayrıyeten RAMAZAN yazıp 2989’a SMS göndererek 10 TL dayanakta bulunabilirsiniz. www.sadakatasi.org.tr sitesinden online bağış yapabilir ve derneğin 0216 614 04 61 numaralı irtibat telefonuna ulaşarak yetkililerin yönlendirmesiyle zekât, sadaka, fitre, bayramlık, iftar ve kumanya bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.