Rezidansta sır mevt… Yeni ayrıntılar ortaya çıktı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Turizm ve otelcilik mezunu 24 yaşındaki Sedanur Şen’in 9 Eylül’de Maltepe’de bir rezidansta meyyit bulunmasıyla ilgili soruşturmada mahkeme, savcılığın tutuklama talebine karşın, “güçlü kabahat kuşkusu olduğu” tespiti yaparak isimli denetim sonucu verdi. Mahkeme sonucunda şüphelinin “uzun müddettir birebir adreste oturduğunu, sabit ikametgahı, iş sahibi olduğunu, kanıtların büyük oranda toplanmış olmasını, kaçacağına ve kanıtları karartabileceğine ait belgeye yansıyan bilgi, doküman ve savın bulunmaması” münasebet gösterdi.

“BİRER BARDAK İÇTİK”

Kuşkulu Serdar Yazıcı’nın mahkemede verdiği söz de ortaya çıktı. Kuşkulu Serdar Yazıcı, 10 gün evvel tanıştıklarını, otel odasını Sedanur Şen’in tuttuğunu ve burada birlikte uyuşturucu aldıklarını ileri sürdü. Cinsel alakaya girdikten daha sonra Sedanur Şen’in annesinin araması niçiniyle otelden ayrıldıklarını söyleyen Kuşkulu Serdar Yazıcı, çabucak sonrasında bildiri göndererek kendisini almasını istediğini anlattı. Genç bayanı evvel Beşiktaş’a bıraktığını sonrasındasında birlikte Taksim’e gittiklerini söyleyen kuşkulu Serdar Yazıcı, Sedanur’un Taksim’den sıvı uyuşturucu aldığını, daha sonra bir arada otele döndüklerini, birer bardak içtiklerini ileri sürdü.

“HEYECANLA ÇANTAYA KOYDUM”

Kuşkulu Serdar Yazıcı, uyuyakaldıklarını, sabah kapının çalmasıyla uyandığını, Sedanur’un morardığını gördüğünü, o esnada heyecanla odada bulunan tüm uyuşturucu hususları, silah ve paranın olduğu çantanın içine koyduğunu ileri sürdü. sonrasındasında otel gorevlilerine ambulans çağırmaları için haber verdiğini söyleyen kuşkulu Serdar Yazıcı, üzerine atılan suçlamayı kabul etmediğini belirtti.

“TAKSİRLE VEFATA niye OLMAK”

İstanbul Anadolu 6. Sulh Ceza Mahkemesi, savcılığın ‘Taksirle vefata niye olmak’ kabahatinden tutuklanmasını talep ettiği kuşkulu Serdar Yazıcı hakkında yurtdışı çıkış yasağı, pazartesi ve Cuma günleri 08.00-24.00 saatlerinde karakolda imza atması önlemleri uygulanmasına karar verdi. Kuşkulu Serdar Yazıcı isimli denetim önlemleri ile özgür bırakıldı, karara ise savcılık itiraz etti.