Rasim Öztekin’in eşi Esra Kazancıbaşı: 2021’de en korktuğum şeyler başıma geldi

Tuncay

New member
Tiyatro ve Sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp krizinin akabinde 8 Mart’ta hayatını kaybetmişti. Usta sanatkarın vefatı sevenlerini ve ailesini yasa boğmuştu. Esra Kazancıbaşı da 2021 yılına veda ederken eşi Öztekin’i andı.

“2021 büyük bir imtihan yılıydı benim için. İçim titreyerek sevdiklerimi, bu hayatta beni en çok sevenleri kaybettim; Aşkımı ve oğlumu” diyen Kazancıbaşı, “en çok korktuğum şeydi, sevdiğim adamı kaybetmek… Yalnız kalmak… Evvel Rasim’im, daha sonra oğlum Diego, bana büyük acı yaşatarak melek oldular” dedi.

Ünlü isim, kelamlarına; “İçim epeyce yandı, hayli ağladım, sabahlara kadar uyku tutmadı, fazlaca düşündüm. Çaresiz bir hasretle yaşamaya çabaladım. Yüreğimin derinliklerindeki sızı 50’li yaşlarda da aşk acısı çekilebileceğini öğretti bana. 2021’de en korktuğum şeyler başıma geldi. Üçümüzün uyuduğu yatak odasında yalnızlığın ve hasretin ayazında ruhum üşüdü. Hayallerimi, rotamı, hedefimi kaybettim. Kolum kanadım kırıldı güya. 2021’de korka korka hiç bir şeyden korkmamak gerektiğini öğrendim” diye devam etti.

“Ölüm” kelamını Haber yazarken bile ağzıma almazdım. “yaşamını kaybetti”, “hayatını yitirdi” yazardım. Sevdiğim adamın kalbi gözlerimin önünde durunca korktuğum vefatın tobayanı yedim” biçiminde konuşan Kazancıbaşı,” Aşık olduğum adamın başımı dayayıp uyuduğum göğsüne kalp masajı yapmaya, sevgiyle öptüğüm dudaklarına hayat öpücüğü vermeye çabaladım” dedi.

Esra Kazancıbaşı, “Mezarlığa gidemezdim. 2021’de sevdiğim adamın mezarı başında dua edip, çiçekler ektirdim. Ne vakit aşkımın yanına gidip onunla konuşsam, dertleşsem içim huzurla doldu. Mezarlıktan korkmamayı 50’li yaşlarda yaşadığım bu büyük acıyla öğrendim” halinde devam etti ve ekledi:

“Ölüm, öldü sözünü kullanmayı da… Oğlum Diego da kollarımda son nefesini verdi. Ihlamur ağacının altındaki ebedi yatağına gömülürken onu son sefer kokladım, tüylerini okşadım.”

“bu biçimdesine acılı ve güç günlerimde ne kadar fazlaca dost, arkadaş biriktirdiği görüp memnun oldum” diyen Öztekin’in eşi; “Sevgileriyle sarıp sarmaladılar beni. Yeni dostlar da kazandım matem günlerimde. Yaşadığım acıya duyarsız kalan, umursamaz davranan, telefonla ya da bildiriyle olsun bir başsağlığı dileğini bile esirgeyen kimilerini da çıkardım ömrümden. Telefonlarını sildim rehberimden. Kalbimde, beynimde paklık yaptım, hafifçeledim” sözlerini kullandı.

Kazancıbaşı, kelamlarını; “Hayatta yalnızca anın var olduğunu, bu yüzden şimdiyi gönlünce ve dolu dolu yaşamamız gerektiğini bir defa daha fark ettim. Aşkım ve oğlumla memnunlukla, sevgiyle, kahkahayla geçen her anımıza şükrettim” halinde noktaladı.