Polis ekiplerinden tüm Türkiye'yi mutlu eden ceza!

celikci

New member
Polis ekiplerinden tüm Türkiye'yi mutlu eden ceza!
Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri, tüm Türkiye'yi mutlu edecek bir ceza kesti. Düzce Öztürkler kavşağında uygulama yapan polisler şüpheli araçları tek tek durdurmaya başladı. Yapılan uygulama sırasında polis ekiplerinin gözüne bir kamyonetin tavanına asılmış ancak yıpranmış ve solmuş bir Türk bayrağı çarptı. Bunun üzerine polis ekipleri Rıdvan Mutlu yönetimindeki kamyoneti durdurdu. Durdurulan aracın sürücüsüne Türk bayrağının bu şekilde kullanılmayacağını söyleyen polis memuru, “Bayrağı neden o şekilde astın? Bayrak o şekilde kullanılmaz. Hem yıpranmış hem yırtılmış” dedi. Rıdvan Mutlu ise, “Görmedim, arabayı emanet aldım. Yeni görüyorum” dedi. 132 LİRA CAZA KESİLDİEkipler sürücüye, ‘Bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, izin almadan araçların dışında reklam-yazı-işaret-resim-ilan-flama-bayrak asmak, sesli ve ışıklı donanım bulundurmak’ suçundan 132 lira cezai işlem uyguladı. Rıdvan Mutlu cezanın kesilmesinin ardından bayrağı sökmeye çalıştı. Şoföre açıklama yapan polis ekipleri Türk bayrağının bu şekilde olmaması gerektiğini belirttiler. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında her zaman bayrağa saygı duyulması gerektiğini ve bu şekilde bayrak asılmaması gerektiğini belirten polisler daha dikkatli olunması gerektiğini kaydettiler.

ALINTIDIR