Pelin Batu, Türkiye’ye döndü! ‘Amerika’da paran olduğu kadar yaşıyorsun’

Tuncay

New member
Pelin Batu, evvelki gün oğlu Raphael ile yürüyüşe çıktığı Nişantaşı’nda objektiflere yansıdı. Ünlü isim, tabip eşi Macit Bitargil’in bakılırsavi için koronavirüs pandemisi periyodunda Amerika’da yaşadıklarını ve geçtiğimiz günlerde Florida’dan döndüklerini söylemiş oldu.

Batu “İstanbul’a döndük, hayli özlemişiz. Amerika’daydık, eşim hekim olduğu için oraya gittik. Bir yıllık araştırma misyonu yaptı. Uzatabilirdik fakat pandemide yalnız olmak hayli sıkıntı geldi bize, en zoru o. Gelmek isteseniz 22 saat sürüyor gelmek. Direkt uçak olmayan bir yer Florida” formunda konuştu.

“KİMSE MASKE TAKMIYORDU”

Florida’da maske takma zaruriliği olmadığını belirten oyuncu, “Burada sokağa çıkma yasağı ve maske takma mecburiliği varken orada kimse maske takmıyordu ve dükkanların önünde ‘Maske takıp takmamak size bağlı’ üzere yazılı ibareler vardı. Çok erken aşıları aldılar. Ben ABD vatandaşı değilim ancak sisteme girip iki gün daha sonra aşımı oldum” dedi.

“KAYIP HİSSİ AĞIR GELİYOR”

Amerika’dan sıla hasreti için döndüğünü lisana getiren Batu, şu tabirleri kullandı:
“Dünyanın en hoş ülkesi olsa bu biçimde rahat ortasında yüzseniz bile yalnız olduktan daha sonra hiç bir şeyin değeri yok. İnsanın sevdikleri, akrabaları ve arkadaşları yanında olması belirli bir yaştan daha sonra daha değerli…”

“Covid-19 vaktinde orada kimseyi tanımadan yaşamak sıkıntı geldi. Tahminen bir daha sarfiyat, gelirim. 20 yaşında olsam farklı olurdu. Geçen yıl annemi kaybettim onun kayıp hissi ağır geliyor.”

“PARANIZ YOKSA ÖLÜN”

43 yaşındaki oyuncu, bir soru üzerine, Amerika’nın sıhhat sistemindeki meseleleri, “Çok sıcak beşerler da var, ister istemez ferdî olmak durumundalar. Orada problem ‘Paranız yoksa ölün’ demek üzere bir şey. Sıhhat sistemi en çok eleştirilen şey Amerika’da; tüm bunlar paraya endeksli olunca, statü bu kadar kıymetli olunca epey itici oluyor. Hani paran olduğu kadar yaşıyorsun orada. Burada aile birbirine kol geriyor, arkadaşlar birbirine yardımcı oluyor” kelamlarıyla anlattı.

“DİZİ KURALLARI ZOR”

Pelin Batu, bir müddetdir uzak kaldığı ekranlara oğlunu büyüttüğü için dönmeyi düşünmediği ve mesleğine sinema sinemaları yaparak devam edeceğini söylemiş oldu.

Ünlü isim, “Oyunculuğa devam ediyorum lakin uzun vakittir dizi yapmıyorum. Çalışma kuralları epeyce güç, günde 15 saat sette kalan arkadaşlarım var. Çocuğunuz var ise ve dadılar büyütsün istemiyorsanız dizi imkansız üzere bir şey. Lakin sinema sineması o denli değil. Sinema işi en çok bir ayda bitiyor. Şahsen ben sinemada çalışmayı tercih ediyorum” açıklamasını yaptı.