Palandöken: 415 meslek kolu için sevindirici

Zeytin

Global Mod
Global Mod
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması sonucuna ait, “Alınan sonucu 2 milyonu aşkın esnafımız ve 84 milyon vatandaşımız ismine pek olumlu ve sevindirici buluyorum. Pandemi niçiniyle bir buçuk yıldır düşünce çeken esnafımız rahat bir nefes alabilecek” dedi.

Palandöken, 1 Temmuz prestijiyle sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasına ait alınan sonucu kıymetlendirdi.

Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırılmasının epey olumlu bir karar olduğunu ve bu karar ile tüm kısımların büyük sevinç yaşadığını belirten TESK Genel Lideri Palandöken, “Bir buçuk yıldır tüm dünyayı tesiri altına alan COVID-19 sebebiyle ülke olarak büyük külfetler yaşadık. 415 meslek kolundaki tüm esnaf ve sanatkarlarımız pandemi niçiniyle güç günler geçirdi. Alınan tedbirler ve aşılama çalışmalarının hızlanması yardımıyla bu külfetli günleri artık geride bırakıyoruz. Bir buçuk yıldır çekilen ıstırapların boşa gitmemesi ve güç günlere geri dönmemek için geçtiğimiz yıldaki yanlışları yinelamamalı ve rehavete kapılmamalıyız. çabucak hemen pandemi bitmiş değil” sözlerini kullandı.

“HES kodu ve aşılama çalışmaları sürdürülmeli”

Palandöken, “Alınan önlemler istikrarlı bir biçimde sürdürülürse yeni başlayacak eğitim-öğretim yılında okul servisleri ve kantinler de çalışmalarına devam ederek eskisi üzere konutlarına ekmek götürebilecek” dedi.

1 Temmuz daha sonrasında artık hiç bir şeyin eskisi üzere olmayacağının altını çizen Palandöken, “Alınan karar ile bir tek cümbüş dalında müzikle ilgili kısıtlama mevcut olup gece 24:00’e kadar çalışma müsaadesi verildi. Pandeminin büsbütün sona ermesi ile bu yasağında kalkacağı unutulmamalı” halinde konuştu.

Palandöken, HES kodunun ve aşılama çalışmalarının yaygınlaştırılarak sürdürülmesinin hem sıhhat tıpkı vakitte iktisat bakımından epey değerli olduğunu vurguladı.

Okumaya devam et...