Otobüs işletmecileri AKP’li belediye binasını bastı!

semaver

Active member
Otobüs işletmecileri AKP’li belediye binasını bastı! Kayseri’de halk otobüsçüleri hak ettiklerini alamadıkları, verilen kelamların tutulmadığı sebebi öne sürülerek Kayseri Büyükşehir Belediyesi önünde toplandı. Belediye binası önünde hareket yapan otobüs sahipleri, kilometre fiyatlarının 6.24’ten 5.84’e çekildiğini söz ederek, yaşadıkları mağduriyete isyan etti.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine bakılırsa; polisin geniş güvenlik tedbiri aldığı belediye binası önünde AKP’li Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç’la görüşerek meselelerini iletmek isteyen esnafın bu talebi kabul edilmedi. Duruma reaksiyon gösteren esnaf, “Belediye lideri bizimle görüşmek istemiyor. bu biçimde bir şey olabilir mi? Biz ekmeğimizin kaygısındayız. Kimse esnafı düşünmüyor. Ziyan ediyoruz. Bu kadar polis nedir? İnsan vatandaşından korkar mı? Oy isterken geliyorsunuz ama” biçiminde reaksiyon gösterdi.

“6 KERE GÖRÜŞTÜK”

Basın mensuplarına açıklama yapan bir öbür esnaf ise, yaşadıkları badireleri şu sözlerle lisana getirdi:

Geçmişte oda liderleriyle bir arada Hüseyin Beyhan beyefendiyle görüştük. Kendisi bu süreçte biz sizi ‘Aspirinle yönetim ettik. Sizi epey düşük paralar çalıştırdık. Pandemi bittikten daha sonra sizin kilometrelerini yükselteceğiz’ dedi. Bunları şahsen şahsım odasında duydum. Geçenlerde bir daha geldik ve konuştuk. Bunun üzere 6 seferdir toplanıp, dağılıyoruz. Sonuç itibariyle bir sonuç elde edemiyoruz.

Belediyede para yok. Vergiler kapalı. Genel sekreter bize, ‘bütçemiz biraz dertli, bizi yönetim ettiğinizden eminim. Sizin daha yeterli gelir elde etmenizi sağlayacağım’ dedi. Bize daima bu türlü doping yaparak gönderdi. Lakin buraya kadar geldi. 18 ayın sonunda biz daha âlâ bir sayı beklerken geçmiş devirde oda idaresinin verdiği 5, 87’yi önümüze dayayarak, ‘istiyorsanız bu’ dedi. Hâlbuki biz şu an 6.24’ten almamıza karşın bunu 5.84’e çekiyor.

ESNAF ODASI LİDERİ İKNA ETTİ

Yaşanan gelişmelerin akabinde öfkeli kalabalığı ikna etmek için belediye önüne Otobüsçü Esnaf Odası Lideri Hayrullah Şahin geldi. Hayrullah Şahin, esnafa Kayseri Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’la görüştüğünü ve sıkıntıların çözüleceğine dair yemin etti. Verilen kelamların akabinde esnaf kümesi aksiyonlarını sonlandırarak belediyenin önünden olaysız bir biçimde ayrıldı.