Oruçluya saygıyı bile hazmedemediler… ODA TV ve Cumhuriyet’ten skandal manşetler

erkan_623

New member
Her yıl Ramazan ayında bir kısım medyada Müslümanlara karşı yürütülen algı operasyonu bu yıl da kendini gösterdi.

İstanbul Maltepe’deki Atilla Uras Anadolu Lisesi Müdürü Ulvi Ziya Akbaba’nın, oruç tutmayan öğretmen ve öğrencilerin Ramazan ayı boyunca oruç tutan bireylere daha dikkatli ve hassas davranmaları ve yiyecek ve içecek muhtaçlıklarını kantin kısmında gidermeleri gerektiğine ait yazısı İslam zıddı algı operasyonu gerecine dönüştürüldü.

Mevzuyu “Oruç talimatı” başlığıyla manşetinden veren ODA TV ve Cumhuriyet Ramazan hatırlatmasını “şeriatvari hamle” diye tanımlayan Eğitim-İş Genel Lideri Kadem Özbay’ın yorumuyla okuyucularına servis etti.

EĞİTİM-İŞ GENEL LİDERİ KADEM ÖZBAY: GERİCİLİK KONUSUNDA VİTES YÜKSELTİLDİ

Eğitim-İş Genel Lideri Kadem Özbay okul müdürünün yazısını AK Parti’nin gericiliği olarak görülmesi gerektiğini tabir ederek “Eğitim-iş olarak bu şeriatvari ataklara karşı gayretimizi hem eylemliliğimizle hem türel yollara başvurarak koruyacağımızı, kamuoyunu bilgilendirme bakılırsavimizi aksatmadan ifa edeceğimizi, bu ülkenin geleceği olan ve Başöğretmen’in bize emanet ettiği çocuklarımızı bu karanlığa feda etmeyeceğimizi ilan ediyoruz.” açıklamasını yaptı.

CUMHURİYET: GERİCİLİK

Olayı “Bir gerici müdür daha!” başlığıyla toplumsal medyadan paylaşan Cumhuriyet İslam aykırısı kirli algı operasyonunu devam ettirdi.

KAYNAK: HABER7