O Ses Türkiye şampiyonu belirtildi! İşte O Ses Türkiye’de büyük ödül ve mükafatın sahibi…

Tuncay

New member
O Ses Türkiye şampiyonu kim oldu sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Heyet koltuğunda Murat Boz, Ebru Gündeş, Beyazıt Öztürk ve Oğuzhan Koç’un yer aldığı O Ses Türkiye’de Murat Boz’un kadrosundan iki isim, Beyazıt Öztürk’ün ekibinden üç Oğuzhan Koç’un kadrosundan iki ve Ebru Gündeş’in grubundan üç isim ismini finale yazdırdı. Bu akşam canlı olarak ekrana gelem finalde büyük heyecan yaşandı.

O Ses Türkiye’de son 4’e kalmayı başaran yarışmacılar Hasan Koçak, Hakkı İlek, Mert Yenihayat ve İhtilal Seyrek oldu. Şevval Ekiz ve Mustafa Açıkgöz ise alkışlar eşliğinde stüdyodan ayrıldı.

Yapılan son eleme ile birlikte Ebru Gündeş’in ekibinde yarışa devam eden bir isim kalmadı. Yarışta şampiyon olma ihtimali kalmayan Ebru Gündeş ‘Artık ben rahatım siz düşünün’ diyerek kendisi için hazırlayan görüntüyü izledi.

Beyazıt Öztürk, kendi yarışmacılarından olan İhtilal Seyrek’in son 4’teki performansını izlerken duygusal anlar yaşadı. İhtilal, müziğini seslendirmesinin akabinde “Beyaz abi ile bir arada çalışıyor olmak onur verici bir şey. Müzik söylerken bir şeyler anlatmaya çalışıyorum aslında. Umarım bu size de geçiyordur” dedi.

O Ses Türkiye’nin finalinde sürpriz bir isim de vardı. 9. dönemin şampiyonu olan ismi Alkan Dalgakıran finalde sahne aldı. Dalgakıran “Şampiyon oldum daha sonra pandemi geldi. bu biçimdece iki sene şampiyon olan tek isim oldum'” diyerek stüdyodakileri güldürdü.

SON 2’YE KALAN İSİMLER

O Ses Türkiye’de finale çıkan iki isim belirli oldu. O Ses Türkiye’nin birinci finalisti Oğuzhan Koç’un kadrosundan Hasan Koçak oldu. Öteki finalist ise Beyazıt Öztürk’ün kadrosundan İhtilal Seyrek oldu.

İhtilal Seyrek final çabasında ‘Yalnızım ben’ isimli şarkıyı seslendirdi. Seyrek müziğini söylemiş oldukten daha sonra yaptığı konuşmada, “Buradaki 10 kişi de bence şampiyon. Buraya geldiğimizden beri arkadaşlığı hiç ihmal etmedik” dedi.

Hasan Koçak, final gayretinde tulum çalarak ikinci defa ‘Cilveloy’ müziğini seslendirdi. O Ses Türkiye’nin bu yıl kazanan ismi belirli oldu.

ŞAMPİYON AŞİKÂR OLDU

O Ses Türkiye onuncu dönemin şampiyonu Hasan Koçak oldu. Oğuhan Koç’un ekibinde yarışan Hasan Koçak, şu açıklamalarda bulundu:

“Destekleyen herkese epey teşekkür ediyorum. Artvin’den küçük bir köyden geliyorum. Benim babam orada cami imamı ve beni o kadar hoş destekledi. Herkese tüm Türkiye’ye örnek olursa epey sevinirim. Ve en büyük alkış Oğuzhan Koç’a. Çok gururluyum.”

ARTVİN’DE HORONLARLA KUTLANDI

Hasan Koçak, hoş bir arabanın sahibi oldu. Genç yarışmacının şampiyonluğu memleketi Artvin’in Yusufeli ilçesinde büyük coşkuyla karşılandı.

Uzun orta kuyrukları oluşurken, ilçe merkezinde toplanan epey sayıda vatandaş tulum eşliğinde horon oynayarak Hasan Koçak’ın şampiyonluğunu kutladı.