Nihat Kahveci: İki ayda efsane olan futbolcu bana fincan yolluyor!

Onur

New member
Eski futbolcu ve yorumcu Nihat Kahveci, taç atışı esnasında top toplayıcı çocukla yaşadığı tansiyon daha sonrası tartışma konusu olan Tayfur Bingöl’ün kahve emojili göndermesine karşılık verdi.

Spor Toto Muhteşem Lig’in 13. haftasında Galatasaray’ın sahasında Beşiktaş’ı 2-1 mağlup ettiği derbinin yankıları sürüyor. Konuk kadroda Tayfur Bingöl, Nef Stadı’nda oynanan gayretin son kısımlarında top toplayıcı çocukla yaşadığı polemiğin akabinde çarpıcı çıkışlarına devam ediyor.

Duraklama dakikalarında top toplayıcı çocuğu ittirmesiyle gündeme oturan 29 yaşındaki oyuncu, müsabaka daha sonrası yaptığı açıklamada kendini savunmuştu. Top toplayıcı çocuğun oyunu duraklatmak gayesiyle kendisine top vermediğini vurgulayan 29 yaşındaki oyuncu, “Bunun eğitimi verilmeli” diyerek sarı kırmızılı camiayı eleştirmişti.

Tayfur Bingöl, “Futbolcuların tepkileri, maç ortasında yüksek olur. Karşı Top Toplayıcı Çocuk, ‘Ayağımdan topu al’ dedi, 15-20 metre var. Biz bir arma taşıyoruz. bu biçimde düzeyde Futbol oynanan yerlerde bunun eğitimi verilmeli, azaltılmalı. Oyunu duraklatmak maksatlı top verilmiyor.” sözlerini kullanmıştı.

“TAYFUR BİNGÖL KUSURA BAKMAYACAK…”

Yaşanan olay daha sonrası spor kamuoyu Tayfur Bingöl’ü eleştirirken, bir Beşiktaş efsanesi olan TRT Spor yorumcusu Nihat Kahveci de tecrübeli futbolcunun hareketine ait yorumlarda bulunmuştu.

Kahveci, “Beni en çok üzen; O arma itmez o çocuğu. Tayfur Bingöl hiç kusura bakmayacak. 5 saniye geçirdi. Ne oldu? Maçı mı alacaktın Tayfur? Vallahi epey üzülüyorum ya. Hem armadan bahset, orada çocuğu itmek mi o Türk bayraklı Beşiktaş armasının karşılığı?” demişti.

KAHVE EMOJİSİYLE KARŞILIK VERDİ

Nihat Kahveci’nin kelamlarına karşılık veren Tayfur Bingöl, şahsi toplumsal medya hesabından 2019 yılında Tottenham’ın Olympiakos’u devirdiği maçta top toplayıcı çocuğun topu süratli vermesi daha sonrası İngiliz takımının attığı golden görsel paylaştı. 29 yaşındaki oyuncunun kelam konusu paylaşımına, “5 saniyenin önemi” yazması ve kahve emojisi koyması Nihat Kahveci’ye gönderme olarak algılandı.

Tayfur Bingöl’ün bu yansısı de toplumsal medyada önemli biçimde eleştirildi.

TARTIŞMA BİTMEDİ: “2 AYDA EFSANE OLAN FUTBOLCU BANA FİNCAN YOLLUYOR”

Nihat Kahveci, dün gece Tayfur Bingöl’ün bu göndermesine karşılık verdi.

Kahveci, “5 saniyenin değerini ben bilmiyorum! Allah’ım ya. Son Dakika golleri atmışız, neler yapmışız. Ben güya bilmiyorum. İki ayda efsane olan oyuncu bana fincan yolluyor.” kelamlarıyla Tayfur Bingöl’ün paylaşımına reaksiyon gösterdi.