Müjgan Ferhan Şensoy’dan Ferhan Şensoy paylaşımı

Tuncay

New member
Kalp damar hastalıkları ve teneffüs yetmezliği niçiniyle İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi nazarann Ferhan Şensoy, 31 Ağustos’ta sabaha karşı ömrünü kaybetti.

70 YAŞINDA HAYATA VEDA ETTİ

Galatasaray Lisesi ve Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen merasimler daha sonrasında Ferhan Şensoy, ikindi namazına müteakip Teşvikiye Camii’nde cenaze namazının akabinde Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedildi.

Babasının acısıyla sarsılan usta sanatkarın kızı Müjgan Ferhan Şensoy, altı gün daha sonra anne olmuş ve kızı Pera’yı kucağına almıştı. Oyuncu, babasının vefatının akabinde birinci kere paylaşımda bulundu.

“BÖYLE BİR HASRET vakit içinde GÜZELLEŞİR Mİ BİLMEM”

Oyuncu, babası ve kardeşi Derya Şensoy ile yayınladığı karelere, “Canım Babam, 22 gün olmuş sen gideli ve 16 gündür kucağımda canımız kızımız… Seni en yakışan halde uğurlarken, kızımızı en hoş biçimde karşılamaya çalıştık.

bu biçimdesi teğet geçişinizi tahminen vakit içinde daha âlâ anlamlandıracağım. Seni epey özlüyorum. ‘Özlemek güzeldir’ dersin sen; bu biçimde bir hasret vakit içinde güzelleşir mi bilmem fakat dilerim biraz olsun kolaylaşır. Seni fazlaca seviyorum…” notunu düştü.

TORUNUNU GÖREMEDİ

2004 yılında boşandığı oyuncu Derya Baykal ile evliliğinden dünyaya gelen Derya ve Müjgan isminde iki kızı olan usta sanatçı, dedelik heyecanı yaşıyordu.

32 yaşındaki büyük kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dokuz aylık gebeydi. Lakin usta sanatçı, doğumuna sayılı günler kala torunu Pera’yı goremeden hayatını yitirdi.

“BABAM UÇTU GÖKLERE”

Müzisyen Cem Öget ile 2018 yılında evlenen Müjgan Ferhan Şensoy, vefat haberinin akabinde, Twitter hesabından “Babam uçtu göklere” iletisini paylaşmıştı.

BABASINA BU TÜRLÜ VEDA ETTİ

Şensoy, Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen merasimde; “Annemden daha sonra konuşmak biraz sıkıntı olacak. aslına bakarsanız o kadar güç ki burada bu biçimde durmak. Ayağımın altındaki halıya, perdelere, şuradaki kulise karşın. Ne söylesem eksik kalacak.

Size babamı anlatmaya kalkamam, onu az benim kadar tanıyorsunuz. Babamı ne kadar sevdiğimden bahsetsem eminim hepiniz benim kadar başka ve özel olarak seviyorsunuz. Küçükken bu sevgiyi paylaşmak zorlardı beni. Onu en epeyce benim sevdiğimi ispat etmeye uğraşırdım.

Birkaç gündür ve şu an burada dururken bu sevgiyi sizlerle paylaşmak ve bölüşmek yüreğimi biraz olsun hafifçeletiyor. Bir insanın tüm benliği ve sahiciliğiyle gerçekleştirmesi ve bundan bir an bile kuşku duymaması…

Mevtten hiç korkmadı babam. hayatını manalı kılmaya değer verdi. Sayısız insanın aklına, kalbine ve fikrine ektiklerine bakınca anlıyorum ki hayat tam olarak bu biçimde bir inatla yaşanır” tabirlerini kullanmıştı.