MEB’den uzaktan eğitim açıklaması

celikci

New member
MEB’den uzaktan eğitim açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından uzaktan eğitimle ilgili bir açıklama yayınlayan Milli Eğitim Bakanlığı, tüm eğitim öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla devam edeceği tarih hakkında bilgi verdi. MEB’den konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim aracılığıyla gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan AçıkladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri kamuoyuyla paylaştığı açıklamasında okullarla ilgili bilgilere de yer verildi. Erdoğan, şu anda ara tatilde olan okullardaki eğitim öğretim faaliyetlerinin yıl sonuna kadar online olarak sürdürüleceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan bu duyurunun ardından Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. MEB Açıklama YaptıOkullardaki eğitim durumuyla ilgili bilgilendirme amaçlı bir paylaşım yapan Milli Eğitim Bakanlığı, resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim öğretim faaliyetlerinin 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edeceğini aktardı. Uzaktan eğitim süreciyle ilgili detaylı bilgilendirmeye ayrıca yer verileceği belirtildi. Ara Tatil Ne Zaman Bitecek?Koronavirüsün gölgesinde devam eden yeni eğitim öğretim yılının ilk ara tatili başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre, okullardaki ilk ara tatil 16-20 Kasım tarihleri arasında uygulanacak. Milyonlarca öğrenci hafta sonları da dahil olmak üzere toplamda 9 gün tatil yapacak. MEB’in takvimine göre, 25 Ocak-5 Şubat 2021 tarihleri arasında yarıyıl tatili uygulanacak. İkinci dönem ara tatili ise 12-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 18 Haziran 2021 tarihinde ise ikinci dönem sona erecek ve yaz tatili başlayacak.

ALINTIDIR