MasterChef’te ikinci ve son finalist aşikâr oldu! Elenen isimden duygusal veda…

Tuncay

New member
TV8’in sevilen müsabaka programı MasterChef’te yarı final öncesi son finalist belirlendi. 2021 yılının final haftası konsepti ise kırmızı ve beyaz olarak açıklanmıştı. Birinci gün kırmızı yemekler yapan yarışmacılar, ikinci akşam beyaz konseptinde tabaklar çıkardı. Üç yemek yapan Tahsin ve Hasan’dan biri akşamın sonunda finale gitmeyi garantiledi.

12 OCAK MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ, KİM FİNALİST OLDU?

MasterChef Türkiye 2021 yarışı final haftasında şampiyonunu seçecek. Son üçe kalan Eren, Tahsin ve Hasan içinden birinci finalist adayı Eren olmuştu. Çarşamba akşamı Hasan ve Tahsin içinden ikinci finalistlik için kıran kırana çaba yaşandı. İki isim, beyaz konseptinde başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere üç yemek yaptı.

Birinci yemekte 22 puanla Hasan önde yer aldı, ikinci ana yemekte de Hasan oyunu önde tamamladı. Son tabak ise tatlıydı ve 72 puanla kazanan Hasan oldu. MasterChef tarihinde bu biçimdelikle birinci sefer 10 tam puan kullanıldı.

Mehmet Şef, Tahsin’in tatlısına, “Ben sıkıntı beğenirim lakin ben bu tatlı karşısında şapka çıkarıyorum” dedi. Mehmet şef Hasan’ın tatlısına 9 puan verirken ‘Bir adamda iki şapka olmaz lakin ben bu tatlıya da şapka çıkarıyorum dedi.

Hasan, “Finalist olduğum için memnunum ancak bu sahneyi yaşadığım için üzülüyorum. Kaybeden kimse yok. Tahsin de burada kazananlardan birisi. Ortamızda hayli uygun bir dostluk oldu. Finale kaldığım için hayli mutluyum” dedi.

Tahsin’in vedası daha sonrası Mehmet Şef, ”Açık söyleyeyim sen aslında olmuşsun. Güzel bir ailede yetiştiğin fazlaca muhakkak. Yeteneklisin. Hayatta senin fazlaca sıkıştığın vakit içinderda bile kesinlikle yol bulabilirsin. bu gece yaptığın tatlıyla gösterdin ki sen olmuşsun arkadaş! Her hususta sana takviyeye hazırız. ” dedi.?

Somer Şef ise, ”Tahsin Küçük’tü ancak mide şenlendirin. Yaptığın tüm yemekler bizi daima şaşırttı. Uğraştan hiç kaçmadın, kadro oyunlarının en yüksek performansı sergileyen yarışmacısı oldun. Tüm arkadaşlarının sevinç kaynağı oldun. Düzgün ki geldin, âlâ ki buradasın” açıklamasında bulundu.

Tahsin şunları söylemiş oldu; ”Ben bu yola çıkarken yalnızca ailem için değil kendimi ispatlamak için de gelmiştim açıkçası. Burada olmak, sizle günlerce yemek yapabilmek, bir sürü anı, deneyim.. Hem insanlık hem kendime kattığım tevazu ismine… Yani burada gelirken annem için babam için kardeşlerim için yarıştım. Fakat en epeyce da Oğuz için yarıştım. Oğuz benim epey yakın arkadaşımdı.”

“Ölümün en an yakını en cana yakını olunca can yakıyormuş. Benim için o kadar makûs bir periyottu ki. Kendime sınırlarlar koymuştum. daha sonra onun için yarıştım olmadı hakkını helal etsin. Tespihi her vakit yanımda. Burada fazlaca hoş bir ailenin ortasındaydım. Herkese sonsuz defa teşekkür ediyorum. hiç bir keşkem yok, hayli memnunum, çok keyifliyim’.”

MASTERCHEF’TE BİRİNCİ FİNALİST KİM OLMUŞTU?

MasterChef Türkiye’de salı akşamı kıran kırana geçen puanlama kararında birinci finalist Eren olmuştu.