MasterChef’e veda eden isim belirli oldu: Benim için başlangıç!

Tuncay

New member
Kırmızı ve mavi grup olarak hafta ortasında son sefer uğraş eden isimler içinden üç kişi eleme potasına gitmişti. Bu üç kişi içinden bir isim 2 Ocak gecesi yarışa veda etti. Hasan, Burcu ve Tahsin potada olan üç yarışmacı olarak eleme gecesi kestane ile yaratıcı tabak çıkardı ve akabinde uskumru dolması yemeği yapıldı. MasterChef heyeti ise yemekleri oylayarak müsabakadan ayrılacak ismi netleştirdi.

2 OCAK MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef’te son defa ekip oyunları gerçekleşti. Haftanın sonunda üç isim potaya gitti. Hasan, Burcu ve Tahsin, pazar akşamı iki basamaklı eleme tipinde birinci vakit içinderda kestane ile yaratıcı tabak çıkardı. Burcu 10 ile en düşük puanı aldı. İkinci kademede da uskumru dolması yapıldı. İkinci yemeğin puanlamasında Tahsin 45 puanla potadan kurtulan birinci isim oldu. Burcu 27 puanda kaldı, Hasan ise 36 puanla ikinci oldu. Müsabakaya veda eden Burcu oldu.

‘EN ÇOK YEMEK YAPAN YARIŞMACI’

Somer Şef yaptığı açıklamada, “Burcu 11 pota, 35 dokunulmazlık grup oyunlarında yemeği en epey kazanan yarışmacı, ekip oyunlarında en çok yemek yapan yarışmacı. Herkes burada epey uğraş ediyor. Çok uğraşın MasterChef’teki ismi nitekim Burcu. Yarışımıza heyecan, inanılmaz bir düzey kattın.” dedi.

Mehmet Şef ise “Vermiş olduğun gayret, mertliğin, duruşun, aldığın muvaffakiyetler şu anda 6’da gitmen senden hiç bir şey eksiltmez. Bu yıla damga vurmuş bir yarışmacısın. Mesleksel olarak söyleyecek olursak sen işini kurmuş beşersin. Seninle âlâ ki tanıştık.” açıklamasında bulundu.

Elendiğini öğrendikten daha sonra açıklama yapan Burcu şu tabirleri kullandı: ”Aslında buraya şampiyon olmak için geldim lakin en büyük maksadım pijamayla meskenden çıkan Burcu’nun neler başardığını göstermekti. Gerektiği vakit 32 saat çalıştım, kilom kadar kasalar çalıştım, uyumadan eğitimleri aldım. İçimdeki aşka ve tutkuya güvendim. Kendimden hiç ödün vermedim. Burada kaybetmiş olabilirim lakin hayat bana her vakit kazandığımı gösteriyor. Nitekim burada fazlaca ruhsal problemler yaşadım. Ben konuttan çıktığımda 16 yaşımdan beri çabayı veriyorum. Size epeyce teşekkür ediyorum.

Benim için bu başlangıç. Ben her sonda kendim için başlangıç çıkardım. Bugün kaybetmiş olabilirim ancak ben buradan hayli şey kazandım. Dünya beni konuşana kadar hiç durmayacağım, savaşmaktan vazgeçmeyeceğim.”