LGS'de benzer soru mu soruldu? 2021 LGS iptal mi?

celikci

New member
LGS'de benzer soru mu soruldu? 2021 LGS iptal mi?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz hafta pazar günü yani 6 Haziran günü yapılan liselere giriş sınavı sonrasında bir takım iddialar sosyal medyada dolaşmaya devam ediyor. Sınavın ardından ortaya atılan ilginç bir iddiaya göre LGS’de benzer soru soruldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda önemli açıklamalarda bulundu. Peki LGS soruları çalındı mı? 2021 LGS iptal mi? 2021 LGS soruları çalındı mı?2021 LGS soruları çalındı yönünde sosyal medyada çıkan iddialara Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıtı verdi. Bakan Selçuk söz konusu iddiaları yalanlarken yıl içerisinde örnek soruları her zaman yayınladıkları ve sadece 3 sorunun daha önce yayınlanmış olan sorulara benzer olduğunu söyledi. Bakan Selçuk bunun dışında benzer soru olmadığına dikkat çekerken bu iddiaları ortaya atan kişilerin de ispatlaması gerektiğini söyledi. 2021 LGS Sınavı iptal olacak mı?Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ortada iddialar olduğunu fakat ispatı olmadığını belirtirken Somut delil olmadığını ve hiç kimseden sonra almadıklarını kimsenin sorusunu yayınlamadıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu açıklamaları sonrasında LGS sınavının iptal olmayacağı da anlaşıldı.

ALINTIDIR