Lerzan Keyifli ile Ceren Hindistan içindeki davada karar!

Tuncay

New member
Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine nazaran; Lerzan Keyifli, bir periyot sunuculuğunu yaptığı “Söylemezsem Olmaz” isimli televizyon programında Ceren Hindistan’ın işadamı Ümit Aslan’la yaptığı dini nikahlı evliliğiyle ilgili tenkitte bulunmuştu.

Ceren Hindistan da bu tenkit üzerine toplumsal medya hesabından, ‘Türkiye’nin iki düzeysiz sürtüğü çıkmış bizi eleştiriyor. Hangi vasıfla? Hayat bizim dedikodusu sizin, hayırdır? İmam nikâhlı da olurum resmi nikâhlı da… Hayat benim değil mi? Size mi vereceğim hesabını! Kabul eden benim, yaşayan benim! Sana ne! Yeni doğum yapmış bir anneye bunu yaptığınız için Allah sizin belanızı versin!’ halinde paylaşımda bulunmuştu.

Ceren Hindistan ondan sonrasında bu paylaşımı silmişti. Lerzan Keyifli, Ceren Hindistan’ın bu paylaşımı niçiniyle savcılığa şikayetçi olmuştu. Şikayet üzerine Ceren Hindistan’a İstanbul 54. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 4 aydan 2 yıla kadar mahpus istemiyle dava açılmış, mahkeme, Hindistan’ı hakaret hatasından bin 160 lira isimli para cezasına çarptırmıştı. Mahkeme, bu cezayı da kararın açıklanmasının geri bırakılmasına çevirmişti.

7 BİN LİRAYI YEDİ YILLIK FAİZİ İLE ÖDEYECEK
Lerzan Keyifli, ceza davasının akabinde avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu aracılığıyla Ceren Hindistan’a 10 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Ceren Hindistan’ın hakareti niçiniyle müvekkilinin manevi olarak meşakkat yaşadığını öne süren avukat Bursalıoğlu, “Davalı, yaptığı aksiyondan daha sonra müvekkil ile bağlantı kurmamış, özür dilememiş ve pişmanlığını lisana getirmemiştir” dedi.

İstanbul Anadolu Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yaklaşık iki yıldır devam eden davanın karar duruşmasına Lerzan Keyifli ile Ceren Hindistan katılmazken tarafları avukatları temsil etti. Duruşmada kelam alan Lerzan Mutlu’nun avukatı H. Barbaros Bursalıoğlu, “Ceza belgesi katılaşmıştır. Ceren Hindistan’ın cürmü sabittir. Ceren hanım, müvekkilden rastgele bir özür dilememiştir. Davamızın kabulüne karar verilsin” dedi.

Ceren Hindistan’ın avukatı Gizem Bostan Haçikoğlu ise, davanın reddini istedi. sonucunı açıklayan mahkeme, Lerzan Mutlu’yu haklı buldu. Davayı kısmen kabul eden mahkeme, Ceren Hindistan’ın 7 bin liralık manevi tazminatı 7 yıllık faiziyle bir arada Lerzan Mutlu’ya ödemesine karar verdi.