Koronavirüsten ölen babanın arabası vasiyeti üzerine Türk Kızılayı’na bağışlandı

erkan_623

New member
Bolu İzzet Baysal Mahallesi’nde yaşayan Recep Coşkun, 23 Temmuz 2020’de Kovid-19’a yakalanması kararı hastanede tedavi altına alındı. Sıhhat durumu berbata gidince refakatçi oğlunu yanına çağıran Coşkun, değerli eşyalarını kardeşleri içinde paylaştırmasını, 2012 model arabasını de Türk Kızılay’a bağışlamasını vasiyet etti. Babası kısa mühlet daha sonra vefat eden Coşkun, yasal sürecin tamamlanmasının akabinde Türk Kızılay Bolu Şube Lideri Muhsin Kınacı ile bağlantıya geçerek aracı takımlara teslim etti.

Bizim için güç anlardı

Emekli Hasan Coşkun, babasını Kovid-19’dan kaybetmenin derin kederini yaşadığını lisana getirdi. Babasının tedavi sırasında kötüleştiğini belirterek, “Yaşça büyük olduğum için beni yanına çağırdı. Kardeşlerim için ‘Oğlum, değerli eşyalarımdan şunu şuna ver, şunu şuna ver.’ dedi. Ben de babamın söylemiş olduklerini kardeşlerime verdim. Araç için yine yanına çağırdı. ‘Aracımı Kızılay’a bağışla oğlum.’ dedi. Alışılmış o anlar, bizim için sıkıntı anlardı.” diye konuştu. Babasının Türk Kızılay’a bağışladığı araca 4-5 yıl bindiğini aktaran Coşkun, “Araç hayli pak, kullanılmadı pek. Merhum babam, gözü üzere bakardı aracına. Babamın vasiyetini evlatları olarak yerine getirdik. İnşallah bundan daha sonra bu araç Bolu halkına, Kızılay’a, insanlığa hoş hizmet verecek. Babama ve anneme hayır olarak geri dönecektir. O denli ümit ediyorum.” sözlerini kullandı.

İnşallah Recep amcamızın amel defteri kapanmayacak

Türk Kızılay Bolu Şube Lideri Kınacı da fikrinden dolayı bilhassa Recep Coşkun’a müteşekkir olduklarını lisana getirdi. Salgın devrinde gereksinim sahiplerine besin kolisi ve sıcak yemek dağıtımları ile şehit aileleri, yetim ve engellilere yönelik yardımlarının devam ettiğini bildiren Kınacı, aracın bu hayır işlerinde kullanılacağını bildirdi. Kınacı, “Ailemize, Türkiye ve dünyada Kızılay’a bağış yapmaları için bütün hayırseverlere örnek oldukları için son derece müteşekkiriz. İnşallah Recep amcamızın amel defteri kapanmayacak. Allah hepsinden razı olsun, sonsuz teşekkürler.” tabirini kullandı.

KAYNAK: AA