Kırmızı Oda Süveyda kimdir, öyküsü ve gerçek ismi nedir? Kırmızı Oda İlayda Alişan kimdir, kaç yaşında?

Tuncay

New member
Kırmızı Oda yeni dönemi ile kaldığı yerden devam ediyoır. Yaptığı hırsızlıklar ile dikkat çeken Süveyda karakterini İlayda Alişan canlandırıyor. İzleyiciler Kırmız Oda S üveyda’nın haikyesini merak ediyorlar. Pekala Kırmızı Oda Süveyda kimdir, ve İlayda Alişan kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde Süveyda’nın hırsızlık yapması dikkat çekti. Süveyda annesi ile Kırmızı Oda’ya gelir 19 yaşında olan Süveyda birinci defa 6 yaşında meskenden kaçmış.

KIRMIZI ODA İLAYDA ALİŞAN KİMDİR?

26 Şubat 1996 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Anne tarafınca Erzincanlı, baba tarafınca Trabzonludur. Behçet Kemal Çağlar Lisesi’nde eğitimini tamamladıktan daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Moda Tasarım okumuştur. hayatının dönüm noktası olarak babasının arkadaşının habersiz bir biçimde kendisini ajansına kayıt etmesi ile birlikte küçük yaşlardan itibaren kesime giriş yapmıştır.ilk vakit içinderda 2011 yılında başrollerinde Çetin Tekindor ve Bülent İnal üzere oyuncuların bulunduğu Bir Çocuk Sevdim dizisinde Merve karakteriyle rol aldı. Mesleğine Gönül Hırsızı ile devam etmiş, akabinde Ayça Bingöl, Evrim Alasya ve Ekin Koç’la bir arada Benim Adım Gültepe’de Nurten karakteriyle dikkat çekmeye başlamıştır. Mesleğine 2015 yılında Songül Öden ve Mert Fırat’ın başrollerinde yer aldığı Serçe Sarayı’nda Sinem karakteri ile devam etmiştir. Akabinde Ay Üretim imzalı Bana Sevmeyi Anlat dizisinde Eylül, Düş dizisinde canlandırdığı Cemre karakterine hayat vermiştir. Kendisinin daha büyük bir kitleye ulaştıran, başrollerinde usta oyuncu Perihan Savaş, Ercan Kesal, Aras Bulut İynemli ve İstek Kocaoğlu üzere kıymetli isimlerin bulunduğu Ay Üretim’in fenomen dizilerinden Çukur ile ortasında bulunduğu set ortamını bir okul olarak tanımlamıştır. Dizinin ikinci döneminde Akşın Koçovalı karakteriyle gösterdiği oyunculuk takdir topladı.Çukur’dan daha sonra Netflix’in birinci Türk yepyeni dizisi olan Hakan: Muhafız’da Aylin Erman karakterine hayat vererek ününü yurtdışına taşıdı. 2019’da Erdal Özyağcılar, Erkan Avcı üzere başarılı oyuncularla birlikte Şampiyon’un takımına katıldı. 2021 yılında dijital içerik platformu olan Gain’in orjinal dizisi Terapist’te Hasret Narin karakterini canlandırdı.2021’de Masumiyet dizisinde Ela Yüksel karakterini canlandırdı. 2021 yılında Kırmızı Oda dizisinin takımına katılmıştır.?