Kanama şikayetiyle gitti, mesanesinden 39 tane fındık büyüklüğünde taş çıkarıldı

erkan_623

New member
Kastamonu’nun Daday ilçesinde yaşayan 31 yaşındaki Emin Koray Yücel, idrar yaparken zorlanma ve kanama olduğunu fark edince soluğu Daday Devlet Hastanesinde aldı. Üroloji Polikliniğinde denetimleri yapılan emin Koray Yücel’in evvel böbreklerinde sonrasındasında yapılan muayenesinde mesanesinde taş olduğu tespit edildi. Yapılan denetimlerin akabinde ameliyat tavsiye edilen Yücel, eşinin gebe olmasından ötürü ameliyatını erteledi. Eşinin doğum yapmasının akabinde Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat eden Emin Koray Yücel ameliyata alındı. Yapılan 3 saatlik operasyonun akabinde Yücel’in mesanesinden 39 adet fındık büyüklüğünde taş çıkartıldı. Başarılı operasyonun akabinde sıhhatine kavuşan Yücel, gördüğü taşlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Yücel, mesanesinden çıkartılan taşları tespih haline getirip hatıra olarak saklayacağını kaydetti.

TAŞLARDAN TESPİH YAPIP YENİ DOĞAN OĞLUMA İKRAM EDECEĞİM

Mesanesinden çıkan taşları tespih haline getirip yeni doğan oğluna armağan edeceğini söyleyen 31 yaşındaki Emin Koray Yücel, “Böbrek taşı diye evvelinde şikayetim vardı sonrasındasında bu böbrekte değil mesanede olduğunun teşhis konuldu. hiç bir ağrım sızım olmadı. Bu kadar da taş beklemiyorduk daha doğrusu. aslına bakarsanız bir bu kadarı da meskende var. Bunları ben düşürdüm. Bu taşlarda hastaniçin çıktıktan daha sonra yeni doğan oğlum var. Ona bir tespih yapıp hatıra olarak ilerde birlikte bir anı olarak hatırlayabiliriz. Bu kadar taşı daha doğrusu ben de beklemiyordum. Tabip beyefendide bu kadar taş bulunmasına ve ağrı olmamasına o da şaşırdı. Ameliyatla hepsini aldırdık. Şu anda hiç sıhhat sorunu hayatıyorum, hiç bir sorun yok her şey çok yolunda. Beni sıhhatime kavuşturan tabiplere ve hastane çalışanına teşekkür ediyorum” dedi.

‘OĞLUMUN TAŞLARIYLA TANIŞTIRAYIM SİZİ’

Oğlunun mesanesinden 39 adet fındık büyüklüğünde taş çıkartıldığını anlatan Emin Koray Yücel’in annesi Nermin Yücel ise, “Oğlumun taşlarıyla tanıştırayım sizi. Bugün ameliyat oldu epey şükür sıhhatine kavuştu. Bundan 3 ay evvel teşhis konuldu. Taş olduğu ameliyat olması gerektiği fakat kendisi eşi doğuma yakın olduğu için oğlum kabul etmedi. Bu üç ay içerisinde de daha da çoğaldı taş düşürmeleri, bir bu kadarın yarısı da meskende var düşürdükleri ve bana verdikleri. Çok şükür kurtuldu. Hastaneye geldik idrar çıkışında zorlanma oluştu. O yüzden hemen hastaneye geldik, tomografide biraz fazla taş olduğu söylendi. Çok şükür bugün ameliyata girdi, 39 taşla teslim edildi” diye konuştu. Bu kadar taş açıkçası beklemediklerini ve şaşırdıklarını söyleyen Nermin Yücel, “Bu kadar taşı görür görmez şaşırdım. Ben bu kadar taş olması ve bu taşların büyüklükleri fazla olması fazlaca şaşırttı bizi doğrusu ancak fazlaca şükür hekim beyin yardımıyla sıhhatine kavuştu oğlum” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA