Jessica May: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığım yolda

Tuncay

New member
Jessica May ve eşi Hüseyin Kara, evvelki gün Beşiktaş’ta bulunan bir parkta sokak hayvanlarının karınlarını doyurup, kulübelerini onanırken görüntülendi.

Muhabirlerle sohbet eden çiftten Jessica May, “İlk geldiğimde 2011 yılında bu biçimde karın tadını çıkardım birinci sefer, zira karı burada gördüm. vakit içinde dışarıdaki insanların ve hayvanların kar yağınca ne kadar zorluk yaşadığını gördükten daha sonra artık karın tadını çıkarmıyorum. Karın en ağır gününü gördük” dedi.

Brezilya’da kar yağmadığını söyleyen May, “İlk kere Türkiye’de gördüm ve hayli çok memnun oldum. Kar nasıl bir şey, buz mu yumuşak mı? Tadına baktım, fazlaca eğlendim fakat vakit geçince o kadar eğlenceli gelmemeye başladı bana ne yazık ki” sözlerini kullandı.

“YAKLAŞIM BİÇİMİYLE ALAKALI”

Eşi Kara’yla sokak hayvanlarını unutmadıklarını belirten oyuncu, “Belediye birkaç tane kulübe bıraktı parka. Sekiz tane bıraktılar bir tane kaldı. Beşerler gelip, alıp götürdüler, ne olduğunu bilmiyoruz. Burada baktığımız birkaç tane köpeğimiz var, ismi Demir. Onun için aldık getirdik öteki bir yerden taşıdık. Burada fazlaca kişi ilgileniyor, herkes Demir’i tanıyor burada. Birkaç tane daha var, besliyoruz ve epeyce geziyorlar” dedi.

Babasının ve kardeşinin veteriner olduğunu kelamlarına ekleyen May, “Biz hayvanlarla büyüdük, Brezilya’daki çiftliğimizde dört tane köpeğimiz var. Buraya geldiğimden beri sokak hayvanlarını nerede görsem masraf severim, daha bir tanesi bile bana hırlamış değil. Yaklaşım biçimiyle alakalı” diye konuştu.

“BİZ BU TÜRLÜ BİR ŞEY GÖRMEDİK”

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı başvurusu yapan Jessica May, “Yolda. Kargoda herbiçimde. Uzun vakittir bekliyorum. Üç sene daha sonra ben hak kazanıyorum, evlilik yolundan başvurduğum için üçüncü yıldan daha sonra başvurabiliyorsun” diye konuştu.

TÜRKÇE İSİM KULLANACAK MI?

“O kadar uzun sürüyor ki evraklar o kadar epey ki, benim etrafımdaki bununla ilgilenen beşerler diyor ki, ‘Biz bu biçimde bir şey görmedik.’ Bakalım inşallah bu sene gelir” diyen oyuncu, “Türkçe isim kullanacak mısınız?” sorusuna, “Yok lakin Türk isimlerini epeyce beğeniyorum” dedi.

“YAYINLANMASINI BEKLİYORUM”

Öte yandan dört kısımlık bir işte rol aldığını söyleyen oyuncu, “Farklı öyküler farklı takım. Sabit takım da var, ben ve partnerim Yağızcan Konyalı. Onun yayınlanmasını bekliyoruz” dedi.