İrem Derici’nin Harbiye hayali gerçek oldu

Tuncay

New member
Konser boyunca 30 kişilik dans takımıyla dans edip görsel gösterileriyle etkileyici bir performans sergileyen 34 yaşındaki müzikçi İrem Derici, unutulmaz bir geceye imza attı.

Sahnelerdeki onuncu yılını kutladığını ve Harbiye Açıkhva’ya çıkarak yedi yıl evvelki kelamını gerçekleştirdiğini söyleyen Derici, “Sahnemiz üç katlı, Türkiye’de kurulmamış sahne bu vakte kadar. 30 dansçım bana eşlik edecek. Benim ruh halim üzere. Bir anda ‘Haftaya müziği bırakıyorum Marmaris’e yerleşiyorum’ diyebilirim, benim üzere şizofren bir sahne olacak” diye konuştu.

“450 BİN TL HARCADIM”

Hazırladığı görsel gösteriler ve sahnesi için büyük para harcadığını, sahniçin kazandığını bir daha işine yatırdığını anlatan Derici şu biçimde konuştu: 450 bin lira harcadım. Ben hiçbir vakit yatlar, katlar, kolunda pırlantalar, altımda son model otomobiller bir tip olmadım. yıllardır tıpkı arabayı kullanıyorum.

bu biçimde maddiyatta gözüm olmadı, kazanayım ki işime yatırayım diye düşündüm daima kliplerimde, müziklerimde, sahnelerimde. Pandemiden daha sonra çıktığım tüm sahne ve konser paralarımı, üzerine cebimden de koyup buraya yatırdım. Bunu yapmazsam rahat uyuyamam, bu benim işime hürmetimdir.

Cem Belevi ile isminin aşk dedikodularına karıştığı tezlerin gerçeği yansıtmadığını, arkadaş olduklarını ve tıpkı basın danışmanıyla çalıştıklarını anlatan müzikçi “Yakıştırmanız fazlaca tatlı fakat her seferinde tıpkı yanıtı vermek yordu…”

“SIRTIMA ALIP GELECEĞİM”

“Bu gece Simge, Berkay ve Cem arkadaşım yanımda olmadı lakin çiçeklerini yolladı. ömrümde biri olursa sırtıma alıp geleceğim kurbanlık koyun gibi” açıklamasında bulundu.

Konser öncesi Cem Belevi’nin, Derici için gönderdiği ve üzerinde “Tüm hayallerin bu gün üzere gerçek olsun’ yazan güller ve papatyalardan oluşan devasa bir çiçek buketi gözlerden kaçmadı.

Konser öncesi kulis gerisinden babası Hulusi Derici ve kardeşlerini görür görmez “yaşamımda birinci sefer bütün kardeşlerim burada” diyen müzikçi, konser sırasında ise protokol kısmının son sırasında kendisini izleyen babası ve kardeşlerine “Baba sizi geriye mı attılar” diyerek, latifeyle takıldı.

Derici’yi izlemeye gelenler içinde babası Hulusi Derici ve kardeşleri, Sinan Akçıl ile eşi Burcu Kıratlı, Ece Seçkin, Enis Arıkan üzere isimler yer aldı.

“HERKES CEBİNDEN HARCIYOR”

Konser öncesi eşi Burcu Kıratlı ile kulis gerisinde poz veren Sinan Akçıl ise Harbiye sahnesine birden fazla ismin cebinden para harcayarak çıktığını açıklayıp şöyleki konuştu: Ben buraya çıkmıyorum zira burası biraz itibar yeri ve burada biraz kendi cebinden para harcıyor…

Ben istiyorum ki o istikrarlar düzeldikten daha sonra buraya çıkalım. O denli bir hayalim de yok burada genelde Tarkan hariç hepsi cebinden para harcıyor. Biz de eş dost kontenjandan geldik, satanlar da oluyor İrem’in başarılı satış yaptığını düşünüyorum ancak genelde o işlerde var doğal. Bence sanat ismine devam etmeli bu işler.