Irak’ta gazi olan İbrahim Yüzer tedavi gördüğü hastanede dünya meskenine girdi

erkan_623

New member
Irak’ta Pençe-Şimşek harekatı kapsamında bakılırsavini sürdürürken teröristler tarafınca döşenen EYP’nin patlaması kararı gazi olan Piyade Uzman Çavuş İbrahim Yüzer 2,5 aydır tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2 yıllık nişanlısı Funda Parıltı Baykuş ile dünya meskenine girdi. Hastane kafeteryasında gerçekleşen nikah merasimine sıhhat çalışanları ve Gazi Yüzer’in silah arkadaşları katıldı.

ÇİFTİN NİKAHINI BELEDİYE LİDERİ KIYDI

Ayrıyeten Ankara Vilayet Sıhhat Müdürü Doç. Dr. Zülfikar Akelma, Sıhhat Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Cevdet Serkan Gökkaya da hazır bulundu. Şahitlerin huzurunda ‘evet’ diyen çiftin nikahı, Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok tarafınca kıyıldı. Çiftin nikah şahitleri ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı Şehit Gazi Süreçleri Şube Müdürü Piyade Albay Doğan Eren ile hastanenin Gazi ve İç Güvenlik Yaralıları Kliniği Sorumlu Hemşiresi Meliha Aslı Dağdeviren oldu.

ALLAH SEVDİĞİNE BAĞIŞLADI

Gazi İbrahim Yüzer hislerini şu sözlerle ifade etti: “Uzun vakittir bugünü bekliyordum aslına bakarsanız. bakılırsav icabıyla Türkiye’ye ender geliyordum. Genelde yurt dışı bölgelerde bakılırsav yaptım. Bu sene aslına bakarsanız düğünüzüm vardı Allah’ın müsaadesiyle. Nasip bugüneymiş. Sevdiğim yanımda. Memnunum yani. Allah sevdiğime bağışladı beni.

GAZİLİK GURURDUR ALLAH BANA NASİP ETTİ

“Gazilik de bir gururdur. Allah bunu bana nasip etti. İnşallah ilerleyen vakitte bir arada her şeyin üstesinden geleceğime eminim. esasen beni hayata bağlayan nişanlım oldu. En epeyce moral motivasyonu o verdi bana. Bundan daha sonra da inşallah bir ömür uzunluğu kendisiyle bir ortada olmayı istiyorum.2 buçuk aydır hastanedeyim. Bu süreç zarfında beni hiç yalnız bırakmadı. Bundan daha sonra da hiç bırakacağını düşünmüyorum. Hem bizim açımızdan hem arkadaşlar açısından bir moral motivasyon olsun diye düşündük. ömrün bitmediğini, devam ettiğini göstermek istiyorum. Sevdikleriniz yanınızda olduğu sürece hayat devam ediyor.”

GAZİ EŞİ OLMAK ONUR VE GURUR VERİCİ

Gazi Yüzer ile hayatını birleştiren Funda Parıltı Baykuş ise sözleri kullandı: “Manisa’da yaşıyoruz biz. birlikte bir daha Manisa’ya döneceğiz. birlikte el ele dönmek istedik. İkinci ömrümüze başladık. birlikte bu türlü başlamak istedik. Çok gurur verici bir şey İbrahim’in eşi olmak. Bir gazinin eşi olmak epey onur ve gurur verici bir şey. Benim için sürpriz oldu onun yaşaması. Nasıl anlatabilirim ki? 2 buçuk aylık kuvvetli bir müddetç geçirdik. Bunun sonunda, bu türlü bu biçimde hoş bir beraberlik yaşıyoruz. Memnunum.”

KAYNAK: İHA