İnce’den “adaylık” açıklaması

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Şişli’de, partisinin İstanbul vilayet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış merasiminde konuşan İnce, “Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum, ‘Bu parti şirazesinden çıktı, bu artık Atatürk’ün partisi değil’ diyorsan, memnuniyetsizsen, gidişatı yeterli görmüyorsan işte tam olarak senin yerin Memleket Partisi. CHP’den ayrılıp YETERLİ Parti’ye gitmiş hayli kardeşim var biliyorum, onları da Memleket Partisi’ne davet ediyorum. HDP’ye oy vermiş kardeşlerime sesleniyorum, diyorsanız ki ‘Bunların Türkiye partisi olmak üzere bir maksatları yok, bunlar terörle ortalarına ara koyamıyor. PKK terör örgütüdür diyemiyor, buna karşın bunlar büyüyemez, artık HDP’ye oy vermekten vazgeçtim’ diyorsan seni de bekliyorum Memleket Partisi’ne” dedi.

“ADAY OLACAĞIM”

Erken seçime hazır olduklarını ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını söyleyen İnce, “Vallahi erken seçime biz hazırız, varız. Siz yalnızca seçime katılmayı kolaylaştırın. Cumhurbaşkanlığı seçimi iki turlu, 50 + 1 almak lazım. bu biçimde çatı adayı gerçek değildir, ha diyorsanız ‘Muharrem İnce sen de aday olacak mısın’, evet tabi olacağım” diye konuştu.