Herkes yeni TCDD Genel Müdürü’nü konuşuyor… Adnan Oktarcılara kaç para verdi

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürü ve İdare Şurası Lideri Ali İhsan Uygun bakılırsavden alınmıştı. Yerine ise Sun Group şirketinin idare heyeti lideri olarak nazaranv yapan Abdülkerim Murat Atik’in getirilmesi dikkat çekmişti.

Cumhuriyet gazetesi muharriri Barış Terkoğlu ise bugünkü köşesinde Murat Atik’in Adnan Oktar örgütü üyesi çıktığını yazdı. Terkoğlu ayrıyeten Murat Atik’in annesinin, Erdoğan ailesinden birtakım isimlerle yakınlığı olduğu tezini da lisana getirdi.

HER YIL 200 BİN TL…

Adnan Oktar cemaati gündemdeki yerini koruyor. Karar duruşmasında; Oktar’a 1075 yıl 3 ay mahpus cezası verilmesi oldukcaça konuşulmuştu.

Oktar cemaati tartışılmaya devam ederken, Odatv, Murat Atik ile ilgili dikkat çeken bilgilere ulaştı.

Dava kapsamında; gerek faal pişmanlık kararlarından faydalanarak itirafçı olanlar, gerekse de müştekilerin Atik ile ilgili dikkat çeken tabirler verdiği ortaya çıktı.

Dava kapsamında; faal pişmanlıktan yaralanmak isteyen A. T, verdiği sözünde, Murat Atik’in, yılda 200 bin TL Oktar cemaatine verdiğini argüman ediyordu.

A.T., tabirinde, “2017 yılında Anakarada bulunan evvelce cemaatte bulunan benimde tanıdığım Abdülkerim Murat Atik isimli kişiyi İbrahim Seral Köprülü’ye sormuştum, o da bana bu kişinin artık gelip gitmediğini lakin yılda 150-200 bin Türk Lirası verdiğini söylemiş oldu” diyordu.

OPERASYONDAN 5 AY daha sonra VERİLEN SÖZ DE ONUN İSMİ ÇIKTI

Dava kapsamında aktif pişmanlıktan yaralanmak isteyen bir öteki isim olan S.D., de “örgüt ismine kurulmuş şirketler ve örgütün finansmanı” aktardığı şemada, Murat Atik’in Atin İnşaat’ından kelam ediyordu.

Faal pişmanlıktan yaralanmak isteyen M. M. D., ise, 28 Kasım 2018 yılında verdiği tabirinde; Murat Atik için, “Halen örgütte olduklarını bildiğim …Murat Atik, … üzere isimler” diyerek, birtakım isimler sıralayarak, hala Atik’in de örgütte olduğunu vurguluyordu.

Yani Oktarcılara yapılan operasyondan 5 ay daha sonraki tabirde de Atik’in ismi geçiyordu.

MURAT ATİK SİYASİ GÜCÜ OLAN BİRİNE “ARACILIK” EDİYOR!

Müştekilerden B.B. ise, Atik’in ismini şöyleki veriyordu:

“Kaldığım müddet zarfında 700.000 dolar civarında bana ve aileme ilişkin çek ve nakdi kümeye verdim. bu vakitte Ankara Belediyesinden alınan bir reklam ihalesinin iptal edilmesi ile alınan avansın iade edilmesi gerektiği söylendi ve her insanın arabasının satması söylendi. Bu mevzuyu Murat Atik ve İbrahim Tuncer yeterli bilirler. Mevzu, önlem ismi altında epeyce dillendirilmedi. Birfazlaca kişi üzere ben de otomobilimi satmaları için verdim ve bu otomobil kırmızı mazda’ydı.”

Faal pişmanlıktan yaralanmak isteyen S.K., de Atik’in Ankara’dan siyasi gücü olan birine aracılık ettiğini öne sürüyor. S.K., sözünde “Tüm bu borcun sebebinin örgüt üyelerinden İbrahim Tuncer ve Murat Atik büyük bir işle alakalı siyasi de gücü olan bir bireye (şu an hatırlamıyorum bu şahsı ve işi fakat Ankara’da olduğunu hatırlıyorum) aracılık ediyorlar ve bu şahıstan komitesi peşin alıyorlar” diyordu.

ELE GEÇİRİLEN MALZEMELERDEN ÇIKTI

Oktar cemaatine yapılan operasyonda birtakım evraklar ve dijital malzemeler ele geçirilmişti.

Cemaatin bilgisayarında ele geçirilen “İş mevzuları.docx” isimli evrakın içerisinden de Atik çıkıyordu.

Kelam konusu belgenin içeriğinde Atik için tutulan not şu biçimdeydi:

“MURAT ATİK: İtalyan inşaat firmasıyla ortak olarak devlet inşaat ihalelerine giriyor.”

SİLAH ÇIKTI

Öte yandan, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan “Turnike” kitabımda, Oktar cemaatinin cinsel sömürü sistemini, kritik yargı ve emniyet bağlarını, FETÖ ile işbirliğini, İsrail’le yakın temasını, Oktar’ın ünlülerini ve siyasi ayağını ele almıştım. Kitapta ayrıyeten, cemaatin nasıl silahlandığını aktarmıştım.

Oktar cemaati hakkında hazırlanan iddianamede; yapılanmanın silahlanmak için uydurma kuyumcu ve şirketler kurduğu, bir daha silahlı örgüt yapısını kuvvetlendirmek ve örgüt içerisindeki silah sayısını artırmak için çalışmalar yürüttüğü vurgulanıyordu. İddianamede, aramalarda ele geçirilen notlarda örgüt üyelerinin silahların hangi marka ve model olacağına kadar örgüt başkanı Adnan Oktar’dan görüş aldığının altı çiziliyordu.

İşte, cemaatin Hukuk Grubu’ndan olan Mustafa Işık’a ilişkin silahın da eski sahibinin Atik olduğu ortaya çıktı.

Polis aramasında ele geçirilen “Beretta” marka silahın eski sahibinin Atik ile birlikte iki örgüt üyesi olduğu vurgulanıyordu.

Kelam konusu silahın hibe yoluyla Mustafa Işık’a verildiğinin altı çiziliyordu.

Hakan Erol

Kitabı incelemek için lütfen tıklayınız: https://www.odakitap.com/turnike-kitabi-hakan-erol