Grup elbiseli otomobil hırsızı

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Olay, Gültepe Mahallesi’nde, geçen pazartesi günü saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Esnaflık yapan Kemal Turgut, akşam saatlerinde iş yerini kapattıktan daha sonra 17 HY 494 plakalı arabası sokağa park edip meskenine gitti. Sabah erken saatlerde işe gitmek için konutundan çıkan Turgut, babasından emanet aldığı arabanın park ettiği yerde olmadığını gördü. Sokağı yanlış hatırlamış olabileceğini düşünen Turgut, aracını etraftaki sokaklarda aramaya başladı. Turgut, tüm aramalarına karşın arabası bulamayınca, iş yerlerinde güvenlik kamerası bulunan esnaf komşularından yardım istedi.

“BEYEFENDİ DERSİN, GRUP ELBİSELİ, ON NUMARA ADAM”

Güvenlik kameralarını inceleyen Kemal Turgut, arabasının şapka ve cerrahi maske takan bir kişi tarafınca çalınmış olduğunu gördü. Turgut, polis merkezine giderek şikayette bulundu.

Kemal Turgut, arabası babasından emanet aldığını belirterek “Arabayı şuraya çektim, kapılarını kilitledim meskenime çıktım. Sonraki gün sabah işe gideceğim; aşağı indim, baktım otomobil yok. Orayı orta, burayı orta yok. En son buradaki komşularımız kamera kayıtlarından yardımcı oldular. Baktık, ettik, vatandaş gelmiş arabayı almış gitmiş. Beyefendi dersin, ekip elbiseli, on numara bir adam. Kamera kayıtlarında var, şaşırdık açıkçası” dedi.

Şüphelinin, arabası çalmadan evvel bir süre keşif yaptığını tabir eden Turgut, “Şuradan aşağı inerken, keşfediyor buraları. Arabayı geliyor, inceliyor. Otomobil da heybetli bir otomobil. daha sonrasında yeniden keşfediyor, aşağı yanlışsız iniyor. ‘Nereden giderim, nasıl giderim’ diye mi artık, birinden mi çekiniyor onu bilmiyorum alışılmış. Şurada oturuyor, 5-10 dakika falan. daha sonra kalkıyor otomobilin içine girmeye çalışıyor, sürücü tarafınca açamıyor. Mecbur otomobilin gerisinden dolaşıyor, sağ geriden giriyor. Yaklaşık 10-15 dakika falan otomobille uğraşıyor çalıştırmaya. Çalıştırıyor, yürüyor, gidiyor. Kamera kayıtlarında nasıl açtığı görünmüyor. Camı kırmış desek, yerde cam kırığı yok. Kapı kolunu kırdı desek yerde plastik kapı kesimi yok. Polis merkezine başvurduk, her şeyimizi yaptık. Biliyorsunuz düzmece plakayla hırsızlık yapılıyor. Biz yetkili ünitelere bildirdik. Kendi gayretlerimizle da takip ediyoruz, inşallah buluruz” diye konuştu.

Kemal Turgut’un arabasını çalan hırsızın, sokakta keşif yaptığı ve aracı çaldığı anlar güvenlik kameralarına da yansıdı. Manzaralarda, şapka ve cerrahi maske takmış bir kişinin, elleri cebinde, sokakta geziyormuş üzere etrafta keşif yaptığı görülüyor. Kimliğe çabucak hemen belirlenemeyen kişi, arabanın yanına geldikten daha sonra bir iş yerinin vitrininden içeri bakıyormuş üzere davranıyor. Bu sırada sokaktan bir kişinin geçtiğini nazarann kuşkulu arabanın yanından uzaklaşarak etrafı kolaçan etmeye başlıyor. Kısa bir süre daha sonra tekrar arabanın yanına gelerek sürücü kapısını açmaya çalışan kuşkulu, başarılı olamayınca art tarafa geçiyor. Duvar tarafındaki kapıdan içeri giren kuşkulu, düz kontak yaptırarak çalıştırdığı arabayla uzaklaşıyor. (DHA)