Funda Arar: Sahnede hoş görünmek epey değerli

Tuncay

New member
Funda Arar ve müzik kümesi Sakiler, geçtiğimiz akşam Yeni Gazino’da sevenleriyle buluştu. Gecenin birinci kısmında sahne alan Sakiler’in akabinde dinleyicileriyle buluşan Funda Arar, konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

NASIL KIYAFET SEÇİYOR?

Son devirde tartışma konusu olan sahne kıyafetleri özelinde 46 yaşındaki Arar, “Siz sahne kıyafeti seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?” sorusuna cevap verdi.

“HEPSİ BİR BÜTÜN”

Müzikçi, “Ben sahnede yalnızca şık olmaya itina gösteriyorum. Elbisenin rengi, aksesuarı, ayakkabısı, saçı makyajı hepsini bir bütün olarak görüyorum. Sahnede hoş görünmek epeyce önemli” tabirlerini kullandı.

“KOMEDİ SİNEMASINDA OYNAMAK İSTERİM”

Arar, “Daha evvel konuk olarak oyunculuk tecrübeleriniz oldu. Yeni bir teklif gelse düşünür müsünüz?” sorusuna ise “Komedi sinemasında yer almayı isterim. Müzik, konserler hepsi olağanüstü fakat zıt köşe yaparak bir güldürü sinemasında olmayı fazlaca isterim” yanıtını verdi.

Sahneye Özgür Masur imzalı altın rengi elbiseyle çıkan ve hayranlarından büyük beğeni alan Funda Arar, iki saat sahnede kaldığı programını alkışlar eşliğinde noktaladı.

NE OLMUŞTU?

Hadise, Gülşen ve Hande Yener konserlerindeki performansından hayli tercih ettiği kostümler gündem olmaya devam ediyor. İzzet Yıldızhan da bayan sanatkarların sahne kıyafetleri için “Aileler izliyor, benim çocuklarım izliyor. Biraz daha kendinize hürmet duyurun. Külotla, mayoyla sahne olmamalı” dedi.

“REZİL OLANLAR AHKAM KESİYOR”

Yıldızhan’ın açıklamasından daha sonra Hande Yener, “Ülkeye rezil olanlar ahkam kesiyor ya, bir de deneyip deneyip bir şey olamayanlar… en çok da bunlara gülüyorum. B12 kullanın, Google’a geçmiş sildirin. Bir şey yapın bari kendiniz için kostüm otoritecikleri” bildirisini yazmıştı.

Hande Yener’e karşılık veren Yıldızhan, “Açıklamamda kimsenin ismini vermedim. Hande Yener için söylemedim bunu. Şayet yüreği var ise paylaşımına ismimi yazacak. Bana soru sorulduğunda asla isim vermedim. Hande Yener’in benim için yazdıklarını hakaret sayarım. Hakkı yok yani. Gerçek bulmadığı bir mevzuda beni eleştirebilir lakin ölçü olmalı” demişti.

Akabinde sahne kıyafeti polemiğine Bülent Serttaş, Gonca Vuslateri, Hülya Avşar ve Mahmut Tuncer üzere ünlü isimler de dahil olmuştu.