Faruk Tınaz için Veliefendi Hipodromu’nda merasim düzenlendi

Tuncay

New member
Kansere yenik düşen ünlü sanatçı ve Türkiye Jokey Kulübü asli üyesi Faruk Tınaz için Veliefendi Hipodrumu Onur Tribünü önünde merasim düzenlendi. Tınaz’ın cenazesi yarın memleketi Adana’ya gdolayılerek, Kabasakal Camii’nde öğlen vakti cenaze namazı kılındıktan daha sonra Kabasakal Mezarlığı’na defnedilecek.

Faruk Tınaz için Veliefendi Hipodrumu’nda yapılan veda merasimine katılanlar içinde Türkiye Jokey Kulübü Lideri Serdal Adalı, Türkiye Jokey Kulübü Asli Üyesi Can İtimat, şair ve bestekar Ahmet Selçuk İlkan da vardı.

“DOKTOR TEŞHİSİ ATLADI”
Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, “Burada epey hüzün var ancak bence Faruk fazlaca keyifli. En epey olmak istediği yerlerden bir tanesi. Hastalığı ötürüsıyla dokuz aydan beri gelemediği bir yerde olduğu için bence bu hüznü dağıtmıştır burada ve gülümsüyordur. Çok memnun olduğuna inanıyorum burada olmasından dolayı. Tabibin raporu okumasıyla ilgili bir ihmal bu. Yanlış anlaşılma olmasın lütfen. İhmal etmek değil. Hekimin raporu okumamasıyla alakalı bir ihmal, teşhisi atlaması daha doğrusu. Şu acı ortasında bunlara bu türlü yanıt verirken sekebilir sözlerim. Yanlış bir şey yapmak istemiyorum” açıklamasında bulundu.

“YILLARCA birlikte MÜZİKLER YAPTIK”
Faruk Tınaz’ın arkadaşı şair ve bestekar Ahmet Selçuk İlkan, “Şüphesiz hepimizin acısı epeyce büyük. Aslında her giden bizden bir şeyler gdolayıyor. Farkında mıyız bilmiyorum ancak kimi çocukluğumuzu, kimi gençliğimizi, kimi anılarımızı. Sanatçı olarak, insan olarak tanımaktan onur duyduğum, gurur duyduğum bir hemşerimdi. Birebir jenerasyonun insanlarıydık. Çok ortak heyecanlarımız oldu. senelerca birlikte müzikler da yaptık. Hatta fazlaca enteresandır. Bir müziğimizde ben ona şu biçimde yazmıştım: Gün gelir gidersen epeyce şey istemem; bir fotoğraf, bir çiçek, bir anı kâfi demiştim. Beni öldürmeye hançer arama; bir mektup, bir mendil, bir veda kâfi demiştim. Fakat bu biçimde bir vedayı hiç düşlememiştim açıkçası” halinde konuştu.

“BİR BÜLBÜL KASİDESİ OKUDU Kİ BÜTÜN BÜLBÜLLER ŞAKIDI”
Türkiye Jokey Kulübü asli üyesi Can İtimat, “Ata hayli yatırım yapmıştı. Çiftlik almıştı, atlar almıştı, kısraklar almıştı. Onun erdemine her sene çalışana yaptığım iftar yemeğine bütün kulüp kodamanlarını; Allah rahmet etlesin hepsine, Özdemir Bey’i, Sadık Bey’i, Merhum Cemal Koray’ı hepsini çağırdım. Yemek yendi, iftar açıldı. Duanın sonunda Faruk’a ben dedim bir müzikle bunu şenlendirelim. Bir bülbül kasidesi okudu ki bütün bülbüller şakıdı. Millet ağladı, hiç unutmuyorum. ‘Bu arkadaşı almayacağız da kimi alacağız, şimdiden üyeliğin güzel olsun’ dedi. Alkışlarla birinci kere müracaatında bu sevgili kardeşim üye oldu. Yeri doldurulmaz. Kendisini her vakit kalbimizde yalatacağız. Yeri cennet olsun” sözlerini kullandı.