Eşini kanserden kaybetti, acısını ahşap atölyesinde hafifçeletiyor

erkan_623

New member
Antalya’nın Kepez ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki 2 çocuk babası Özgür Dimlioğlu, 6 yıl evvel hayat arkadaşını ansızın ortaya çıkan kanser niçiniyle kaybetti. Uzun müddet kendine gelemeyen Dimlioğlu, araba tamirciliği işini de bırakmak zorunda kaldı. Dimlioğlu, etrafının telkinleri ile babasının marangoz atölyesine hobi maksatlı vakit geçirmek için geldi. Burada kendini bulan ve çeşitli ahşap eserler üreten Dimlioğlu’nun çalışmaları büyük beğeni topladı. 40 metrekarelik marangoz atölyesinde bir nevi rehabilite olan Dimlioğlu, el emeği göz ışığı ahşap eserler ortaya çıkarmaya başladı. Ağaç kollarından lambader, küllük, kartvizitlik, masa, sehpa, tabla, senit, oklava, kaşık, dolap ve aksesuar eserleri üreten Dimlioğlu, bir daha hayata tutundu. Özgür Dimlioğlu, 20 yıldır otomotiv bölümünde çalıştıktan daha sonra son 5 yıldır da marangoz atölyesinde ahşap işlerine vakit ayırmaya başladığını belirtti.

Rehabilite oldum

Hayat arkadaşını 6 yıl evvel apansız ortaya çıkan kanser niçiniyle kaybettiğini hatırlatan Dimlioğlu, “bu biçimdedan daha sonra kendimi toparlayamadım. Otomotiv kesimindeki işimi bıraktım. Babamın marangoz atölyesine gelmeye başladım kendimi toparlamak için. Başımı dağıtmak rehabilite olmak için babamla ağaçla ilgilenmeye başladım. Hobi olarak bir şeyler yapmaya başladım. birinci vakit içinderda lambader yaptım. Yol üzerine koyduk her insanın ilgisini çekti. Baktım eser beğeniliyor ve ilgi görüyor, devamını yapmaya karar verdim” dedi.

Kendimi epey güzel hissediyorum

Tüm mamüllerini ahşaptan oluşturduğunu, endüstriyel bir eser kullanmadığının altını çizen Dimlioğlu, “Babamdan ne öğrendiysem onu uyguluyorum. Ağacın doğallığını bozmadan müşterilerime en kaliteli eseri sunmaya çalışıyorum. 40 metrekare bir alanda bu işleri yapıyorum. Buraya geldiğim ana ağacın kokusunu aldığım vakit hiç gitmek istemiyorum. Kendimi epey güzel hissediyorum. Kendi dizaynım olan mamüllerin yanında, müşterinin istediği aksesuarları da yapıyorum. Babam devrinde senit, oklava, tabla, arı kovanı, baston o periyodun muhtaçlıklarını yapıyordu. Artık ise mobilya ve tasarım üzerine eserler yapıyoruz. Lakin talep gelen o eserleri de yapıyorum” diye konuştu.

Kendimi buldum

Hobi gayeli başladığı işin bu kadar beğenileceğini varsayım etmediğini söz eden Dimlioğlu, “Rahatlamak için bu atölyeye geldim, hayat arkadaşımı kaybetmiştim. Berbat alışkanlıklara yönelmek yerine burada rehabilite oldum, kendimi buldum. Eserlerimin bu kadar beğenileceğini, ilgi nazaranceğini varsayım etmiyorum. Takdir görmek beni memnun ediyor” dedi.

KAYNAK: İHA