Eser Yenenler’den Deniz Akkaya’ya tepki!

Tuncay

New member
Kilolu insanların mesleklerinin daha kalıcı olduğunu söyleyen Eser Yenenler, “Jönler ‘acaba ne kadarını görselimle, ne kadarını yeteneğimle gerçekleştirdim’ konusunda çıkmaza giriyorlat. Ben yüzde 100 yeteneğimle buraya geldim. Fizikî güzelliğimle gelemediğime bakılırsa yeteneğimle geldim. Jönler üzere dizilerde dakikalarca uzun uzun bakamam, bana gülme gelir. Bön bön değil, jön jön bakıyorlar” dedi.

“BERFU KİLOMLA İLGİLİ YORUMLARA SİNİRLENİR”

Toplumsal medyadan gelen “Eşi epey zayıf, kilo vermesini istemiyor mu?” sorusuna Yenenler, “Berfu benim kilomla ilgili yazılanlardan nefret eder, hatta sonlanır. Kilolu olmam, olmamam umrunda değil” karşılık verdi.

Ünlü komedyen, “Ümit Erdim üzere ameliyatla zayıflamayı düşündün mü?” sorusunu ise “Doktorlar beni gözleriyle ameliyat ediyorlar. Fakat Berfu’nun yönlendirmesiyle bu biçimde bir soruna girmedim” biçiminde cevapladı.

“ÜMİT KİLOLU KALSAYDI, DAHA ÇOK BULACAKTI”

Yenenler, meslektaşı Ümit Erdim’e verdiği kilolar daha sonrası oyunculuk teklilifi gelmemesini, “Ümit’in en sevdiğimiz rolleri daima şişman karakterler. Kilolu olmak onun için de bir avantajdı. Tahminen tombik karakterle devam etseydi daha fazla iş bulacaktı fakat tahminen mutsuz olacaktı” biçiminde değendirdi.

Dizi ve sinema kesimindeki jön kavramına da değinen oyuncu “Jönlerin işi de güç. aslına bakarsanız daima yeni karakter yarabilen jön sayısı da epey az. Kıvanç Tatlıtuğ, Çağatay Ulusoy… Çok büyük imtihanlar veren beşerler. Onların da işi hayli zor” sözlerini kullandı.

“BANA ‘YÜRÜYEN MARGARİN’ DEDİLER, ÇOK ÜZÜLDÜM’

Instagram paylaşımlarının altına yazılan yorumları da kıymetlendiren Eser Yenenler, “Komik olmak aslında şişmanlıkla bir savaş biçimi. Fakat bütün tombikler epey eğlenceli değil. Siber zorbalık halinde postların altına yorum yazmak fazlaca büyük ahlaksızlık. her insanın kusuru var. Biri bana ‘yürüyen margarin’ yazmış. Ona üzülmüştüm” formunda itirafta bulundu.

“DENİZ AKKAYA ŞANSSIZ BİR AÇIKLAMA YAPMIŞ”

Deniz Akkaya’nın “Şişmanlar ve çirkinlerle görüşmüyorum” açıklaması hatırlatılan oyuncu, “Şişmanlar da Deniz Akkaya’ya bayılıyordu, Allah Allah… Bahtsız bir açıklama. Benim programa geldiğinde Berfu’nun hoşluğu ve benim kilolu olmama hudut olmuştu. Kızı bulmuşsun, kendine bakacaksın diye orada da geride bana bir sinirlendi” diyerek, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

ÜMİT ERDİM: ŞİŞMANLAR PALAVRA SÖYLER

“Kamera önündekilerin zayıf olması avantaj” fikrini savunan Ümit Erdim, “Şişmanlar yalancıdır. Şişman kendisine palavra söyler” savında bulundu.

Erdim, “Zayıf olursan daha fazlaca avantajın var her şeyde. Birinin adamı değilsen şişman adamı öteki tarafa geçirmiyorlar. Yapıt’a bir drama verip, başrol yaptırmazlar. Şişmanlara başrol vermiyorlar” dedi.

Kelamlarını “Bizim coğrafyada bu biçimde. Şişmansan çirkinsin” diye devam ettiren oyucnu, Ebru Şallı’nın “Şişman bayan hoş değildir” yorumuyla ilgili olarak, “Ebru Şallı hayatında hoş görmemiş” sözlerini kullandı.