Erhan Güleryüz devletin verdiği 1000 TL maddi desteği eleştirdi gündem oldu

celikci

New member
Erhan Güleryüz devletin verdiği 1000 TL maddi desteği eleştirdi gündem oldu
Kültür ve Turizm Bakanlığı geçtiğimiz günlerde pandemi nedeniyle çalışamayan müzisyenlere maddi destek verileceğini söylemişti. Maddi desteğin 1000 TL olması Ayna Grubu'nun solisti Erhan Güleryüz tarafından sert bir dille eleştirildi. Erhan Güleryüz’ün bakana ithafen söylediği sözler sosyal medyanın da gündemine oturdu. “Canım Bakanım, sen bana video gönder”Erhan Güleryüz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 'Sayın Kültür Bakanım. Bütün müzisyenlere, MSG, MESAM, Miyor 1(Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) ve diğer kurumlar üzerinden mesaj göndermişsin. Demişsiniz ki bir proje kapsamında bize video gönderin, biz de size para verelim. Dilenin demişsiniz yani. Canım Bakanım, sen bana bir video gönder ben sana 1000 lira göndereyim. "40 YILDIR MÜZİĞE HİZMET EDİYORUM" İnsanların aç yaşadığı bir ülkede sanatı ayakta tutmaya çalışan insanları dilenci yerine koyamazsınız. Bu arada MSG, MESAM, Miyor 1 siz nasıl temsilcisiniz. Beni dilenci yerine koyacaksınız. Ben 40 yıldır müziğe hizmet ediyorum. Atanmış bir insanın beni dilenci konumuna koymasına izin vermiyorum. Biz toplayıp para gönderelim, zaten halktan para toplamayı biliyorsunuz. Müzisyenlerin 83 milyon için canı kurban, sizler gibi değiliz biz.' İfadelerini kullandı. Sosyal medyadan tepki geldiErhan Güleryüz’ün bu açıklamalarına çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da tepki gösterdi. Daha önce devletin yaptığı bir çok organizasyonda sahneye çıkan Erhan Güleryüz’e “Fiyatta anlaşmazlık oldu herhalde” diyenler de oldu.

ALINTIDIR