Erdoğan’ın, ‘İsteyen her insanın çalışacak işi vardır’ kelamlarına sert reaksiyon: El insaf!

semaver

Active member
Erdoğan’ın, ‘İsteyen her insanın çalışacak işi vardır’ kelamlarına sert reaksiyon: El insaf! AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kemer – Kumluca Yolu Phaselis Tüneli Açılış Töreni’ne videokonferans ile bağlanarak yaptığı konuşmasında, “İsteyen her insanın çalışacak işi vardır” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine siyasi isimlerden reaksiyon gecikmedi.

DAVUTOĞLU: EL İNSAF!

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, “Sayın Erdoğan, ‘İsteyen her insanın çalışacak işi vardır’ demiş. Genç işsizliği oranının rekor kırdığı, gençlerin yurt dışına gitmek için çabaladığı bir ülkede buna fakat ‘El insaf’ denir” tabirlerini kullandı.

CHP’DEN İŞKUR HATIRLATMASI

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak da bugünkü basın toplantısında Erdoğan’ın “İsteyen her insanın çalışacak işi vardır” kelamlarını şöyleki kıymetlendirdi:

“Yani daima söylüyorum, saray milletin halini görmüyor, milleti unuttu. Adıyaman’da 19 kişilik takıma 17 bin kişi başvuruyorsa, Şanlıurfa’da 60 kişilik takıma 53 bin yurttaşımız başvuruyorsa, Niğde’de hastanede açılan 78 kişilik işe 13 binden çok vatandaşımız başvuruyorsa, Erzurum’da kent hastanesinde 241 kişilik işe 49 bin vatandaşımız başvuruyorsa bu ülkede iş arayan herkes iş bulabiliyor nasıl deniyor ben anlamıyorum.

Bu ülkede iş arayan herkes iş buluyorsa Mart ayında İŞKUR’da kayıtlı işsiz sayısı yalnızca tek bir ayda 500 bin kişi artarak 3 milyon 635 bin şahsa nasıl ulaşıyor? Yani bu beşerler cümbüş olsun diye mi İŞKUR’a başvuruyorlar? Bu lafları fakat millete dürbünün karşıtıyla bakanlar söyler”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şu sözleri kullanmıştı:

“Hamdolsun ülkemizde herkes can ve mal güvenliğine sahiptir. İsteyen her insanın çalışacak işi vardır, devletimiz muhtaçlığı olan her insanın yanındadır, Türkiye siyasi olarak yakın tarihinin en prestijli pozisyonundadır. İktisatta de, hamdolsun üretim tarafında işler çok uygun gidiyor. Enflasyonun da boynunu kırdığımızda, artık amaçlarımıza ulaşmamızın önünde hiç bir mani kalmayacaktır”