Emine Ün: Annem yüreğimde daima sızı olacak

Tuncay

New member
Oyuncu Emine Ün’ün annesi geçtiğimiz yaz koronavirüse yakalanmış ve günlerce ağır bakımda hayat çabası vermişti. Lakin Müzeyyen Bolverdi, 24 Ağustos tarihinde Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmişti.

ACI HABERİ BU TÜRLÜ DUYURMUŞTU

Acı haberi Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takipçilerine duyuran hoş oyuncu, “Annem… Kapkara gün, acımın tarihi yok” tabirlerini kullanmıştı.

Güç günleri atlatmaya çalışan Emine Ün, Hasret Esra Adakul, sunduğu Pembe Masa programına oyuncu Emine Ün konuk oldu. Bir orta annesinden bahseden Ün, programda duygusal anlar yaşadı.

“HİÇBİR VAKİT UNUTMAYACAĞIM”

“Zaman tabi ki her şeyin ilacı,” diyen Ün, hislerini; “hiç bir vakit unutamayacağım yüreğimde daima sızı olacak annem. Babam da keza o denli. Onu da fazlaca uzak bir tarihte kaybetmedim. 3 yıl oldu. İkisinin birebir anda yok olması aslına bakarsan hayli garip ve enteresan geliyor. kimi vakit uyanıyorum güya yaşıyorlarmış, varlarmış gibi” kelamlarıyla söz etti.

Ünlü isim, kelamlarına; “daha sonra olmadığını tabi ki biliyorum lakin annemin vefatının Covid-19 olacağı hiç aklıma gelmemişti. Beşerler aslında şunu düşünmeliler, “Benim de başıma gelebilir.” Bunu demek gerekiyor. Yalnızca televizyonda seyrederken oburlarının başına gelebileceğini düşünmezsek, nitekim bunu anlamaya çalışırsak, kendi hayatımızın ne kadar değerli olduğunu anlarsak” diye devam etti.

“ANNEM BANA UYGUN Kİ KORONAVİRÜS BULAŞTIRDI”

“Hele bu biçimde bir pandemi sürecinde diğerlerinin da ömrünü tehlikeye atmamak ismine epeyce hassas davranmamız gerekiyor” diyerek herkesi uyaran Emine Ün, “İki yıl boyunca biz daima ‘anneme Koronavirüs bulaştıracağız’ diye korkardık. Lakin annem bana geçirdi. Ve ‘iyi ki geçirmiş’ diyorum zira onun o son vakit içinderını daima bir arada geçirdik. O da bana bir ikram oldu. Lütfen epey dikkat etsin herkes. Bu hayli hayati bir mesele” dedi.

“HAYAT DEVAM EDİYOR”

ömründe en epey hasret duyduğu şeyin ise geçmiş olduğunu söyleyen Emine Ün, “Ailemle geçirdiğim vakitler artık benim için fazlaca daha değerli oldu. Zira kayıplar yaşandığında daha hayli hasret duyuluyor geçmişe. O yüzden keşke o senelera tekrar dönebilsek, tekrar yaşayabilsek. Hayallerime dalıyorum, hayallerimde görüyorum. Zira fazlaca hayallerime giriyorlar. Onlarla birlikte yatıp kalktığım epey vakit var. Ancak hayat devam ediyor. birlikte konutta geçirdiğimiz vakitler benim için epeyce özel anlardı” diye konuştu.