Elon Musk’ın Mark Zuckerberg ile Dövüşmekle İlgili 4 Yalanı

Suzan

New member
“Artık Musk’ın geri adım atmaktan, başka bir sözünü tutmamaktan ve itibarını kaybetmekten başka seçeneği yok”, geçen 22 Haziran’da artık imkansız olan mücadele hakkında böyle yazmıştık. Tesla’nın bir numarası ile Mark Zuckerberg arasında, birincisinin sahip olacağını hayal ederek “her şeyi alt üst etmeye” cazip. Tam olarak olan buydu.

Musk bir şekilde Twitter’da doğruladığı gibi toplantı gerçekleşmeyecek: “Bakan Sangiuliano’ya nezaketi ve bir eğlence etkinliği düzenlemek, İtalya’da kültür ve hayırseverlik – diye yazdı – Uzmanların desteğiyle antik Roma tarihini tanıtmak ve aynı zamanda İtalya’daki Amerikan gazileri ve çocuk hastaneleri için para toplamak istedik. Zuckerberg teklifi reddetti çünkü bu yaklaşımla ilgilenmiyor”.

Bu son cümle yalanMusk’ın bu konuda son bir buçuk ayda anlattığı en az 4’lük bir dizinin sonuncusu: Bunları tarihe göre sıralayarak aşağıda topladık.

Olay

Musk-Zuckerberg görüşmesi hakkında bilmeniz gereken her şey (hiçbir zaman gerçekleşmeyecek)

14 Ağustos 2023

Bakan Sangiuliano’ya nezaketi ve İtalya’da bir eğlence, kültür ve yardım etkinliği düzenleme konusundaki istekliliği için teşekkür etmek istiyorum. Uzmanların desteğiyle Antik Roma tarihini tanıtmak ve aynı zamanda koleksiyon yapmak istedik…

— Elon Musk (@elonmusk) 17 Ağustos 2023
“Palo Alto’dayım” ama o Cleveland’daydı

Her şey sonuncunun sonunda başlar Haziran, tam olarak 22’sindeMusk, Zuckerberg’e bir maç için meydan okuduğunda: “Eğer isterse kafeste bir dövüşe hazırım”. Öyle hissediyor, “bana nerede olduğunu söyle” diye cevap veriyor. ve beyanlar, inkarlar, pozisyonlar ve hızlı yüzler balesi başlar.

bu 30 Haziranİtalyan saat 6.30’da Musk, basın kaynaklarına göre İtalyan hükümeti ile bazı temasların olabileceğine atıfta bulunarak “(toplantı, ed) Kolezyum’da gerçekleştirilme olasılıkları var” şeklinde tweet attı. Bu ilk yalanPalazzo Chigi birkaç saat içinde bunu reddediyor.

Colosseum’da bazı şans kavgaları oluyor

— Elon Musk (@elonmusk) 30 Haziran 2023
Bunu bir ay kadar sessizlik takip eder, varırız 6 Ağustos ve toplantı için olası bir tarihi işaretleyin: 26 Ağustos hakkında konuşuyoruz, ilk gerçek somut öneridir ve Zuckerberg tarafından yapılmıştır. Musk reddediyor: “Belki de küçük bir ameliyat olmam gerekiyor,” diyor. Bu ikinci yalanve bir hafta sonra yanıldığını kanıtlar.

İtalyan akşamında 14 Ağustos, (önceki gün) Zuckerberg ona Threads’te temelde yalancı dedikten sonra, Tesla’nın bir numarası karşı saldırıya geçti. Tabii sözlü olarak: “Palo Alto civarındayım, evinizi çalmaya geliyorum, bahçenizde kavga ediyoruz ve her şeyi canlı gönderiyoruz”. Bu üçüncü yalandır ve en büyüğüdür: o gün Musk, Palo Alto’da değil, kişisel uçağının hareket verilerinden de anlaşılacağı üzere 4 bin kilometre uzaklıktaki Cleveland’dadır.

Bu akşam Palo Alto’daki Tesla FSD test sürüşü için arabadan şuraya gitmesini isteyeceğim: @finkdevi.

Ayrıca, maceramızı gerçek zamanlı olarak izleyebilmeniz için en yeni X canlı yayın videosunu da test edecek!

Eğer şanslıysak ve Zuck benim ?? aslında kapıyı açar, kavga başlar!

— Elon Musk (@elonmusk) 14 Ağustos 2023
Hikayenin son bölümü tarihinde gerçekleşti. 17 AğustosBaşlangıçta alıntılanan Musk’ın tweet’iyle Zuckerberg’de bir kazı ile biter: “Sadece dövüşü UFC organize ederse dövüşmek istiyor.” Bu dördüncü yalan, çünkü federasyonu bu hikayenin ortasına getiren Facebook’un yaratıcısı değildi: 22 Haziran’da, her şeyin başında, olası bir toplantı yeri olarak Las Vegas Octagon’dan bahseden Musk’tı. Ve bu, UFC tarafından tanınan bir düzenleyici alan olduğundan, UFC’nin dahil olması gerektiği açıktı.

Böylece bu gerçeküstü yaz hitinin perdesi kapanıyor. “Zaten her zaman savaşmaya hazırım” diyen Musk. Muhtemelen başka bir yalandır, biraz “Giorgia Meloni ile konuştum” gibi. Ama bunu asla bilemeyeceğiz ve açıkçası önemli değil.

@capoema