‘EGO’MEN… Gerçek bir kahraman çıktı… 150 köpeğe bakıyor

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Ankara’nın Mamak İlçesinde Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı EGO otobüsü sürücülüğü yapan Yasef Demir, çeşitli kurumlardan aldığı artık yemeklerle hem çalıştığı yerde birebir vakitte civar bölgelerdeki köpekleri besliyor.

15 yaşından beri köpekleri beslediğini tabir eden Demir, “1 yıldır buradayım. 15 yaşından beri köpekleri besliyorum. Eski bölgemizde ve bölgemizin ardında bulunan tuz filosunun orada uzun müddettir köpekleri beslemekteyiz. Dışarda olsun burada olsun, yardıma muhtaçlığı olan köpeklere yardım ediyoruz. Yeri geliyor, veterinere gdolayıyoruz. Kemiklerle ve kurumlardan aldığımız yemeklerle onları beslemeye devam ediyoruz” dedi.

Evvelki gün toplumsal medyaya yüklediği ve köpekle boks maçı yapıyormuş manzara veren görüntünün olumlu reaksiyonlar aldığını belirten Demir, “Çok hoş yansılar aldım. Biz o gün işçi servisine çıkacaktık. Köpeğimiz üstümüze atlayıp duruyordu, aslına bakarsanız alışkanlığı var. Biz de bir görüntü çekelim dedik, yansılar de hoş geldi” sözlerini kaydetti.

‘150 KÖPEĞİMİZ VAR’

Köpekleri beslerken sürücü arkadaşlarının da yardımcı olduğunu aktaran Demir, köpeklerin kendilerine alışkın olduklarını belirterek şunları söylemiş oldu:

“En alışık olanlar peşimden koşuyor esasen. bakılırsave giderken peşimden koşarlar, aracı tanıyorlar aslına bakarsanız, yemek geldi diyorlar. Devlet kurumlarından, Büyükşehirden, Orman Bakanlığımızdan, yurtlardan aldığımız yemekleri karıştırıyoruz köpeklerimize veriyoruz. Her vakit kemik bulma bahtımız olmuyor tabi ki öteki yemeklerle destek ediyoruz. esasen 100-150 tane köpeğimiz var yavrusuyla büyüğüyle, hepsine yetişmeye çalışıyoruz. 3-4 bireyiz aslına bakarsanız bu işin ortasında.”