Edis ile Zeynep Bastık’ın dansı günlerce konuşulmuştu! ‘Çok abartıldı’

Tuncay

New member
2021 yılının en üretken müzikçilerinden biri olan Zeynep Bastık’ın hazırladığı YouTube kanalındaki yılbaşı özel programına konuk olan Edis, meslektaşının kendisine sorduğu soruları yanıtladı.

2021 yılını kıymetlendiren Edis, Bastık’ın sorduğu “2021 yılının en abartılmış olayı neydi?” sorusuna yaptıkları dansı gösterdi. “Bence seninle olan dansımdı. Yeri gelmişken son kere konuşalım bu konuyu” diyen Edis, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“BÖYLE MAGAZİNE ALIŞIK DEĞİLİZ”

“Önümüzde 300 kişinin olduğu bir yerde biz aslına bakarsan bu biçimdeyiz. Dokunaklıyız, severiz, kardeşiz. Bu durumun bu biçimde barlarda dans ediyormuşuz üzere abartılmasını anlamıyorum sahiden. bu biçimde magazine alışık değiliz. O saatten daha sonra haberlerin önünü alamadık ya birinci kere magazini tanıdım. Bir bahsin ne kadar abartılabileceğini bu biçimde gördüm!”

NE OLMUŞTU?

Birkaç ay evvel Edis Görgülü ile meslektaşı Zeynep Bastık’ın bir partide samimi biçimde dans ettikleri görüntü toplumsal medyanın gündemine oturmuştu.

BASTIK’IN EŞİ TENKİTLERE REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

İkilinin dans görüntüsüne gelen “Zeynep’in eşi bu duruma ne diyecek?” yorumlarının akabinde Tolga Akış sessizliğini bozmuş ve hakkında yapılan tenkitlerle dalga geçmişti.

Bir fotoğrafını yayınlayan Tolga Akış, “Küfürlerinizin bir kısmını gördüm. Komik şeyler de vardı. Giderek büyüyen kocaman bir aileyiz” tabirlerini kullanmıştı.

“Kendimi şu an Zeynep Bastık’ın kocası üzere hissediyorum” yorumu üzerine “Bir rahatlama, bir genişlik gelmiş” iletisini yazan Akış, kendilerinden açıklama istenmesine ise “Ne diyelim istiyorsun?” karşılık vermişti.

“OTURUYORUM”

“Zeynep Bastık’ın kocası şu an ne yapıyor?” diyen kullanıcıya “Oturuyorum” diyen reklamcı, “Bırakın da o düşünsün” iletisini ise “aslına bakarsanız” halinde yanıtlamıştı.

Hususla ilgili bir açıklama daha yapan Tolga Akış, “Güldük eğlendik de baya toksik bu memleket. Allah kolaylık verin hepimize” kelamlarıyla, dans görüntüsünü eleştirenlere reaksiyon göstermişti.

EDİS SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Öte yandan görüntü ile ilgili daha evvel de konuşan Edis, “Her şeydilk evvel biz Zeynep’le aileyiz. Zeynep benim kardeşim, eşi (Tolga Akış) menajerim. Dansa gelince o baş başayken yapılan bir dans değildi. Orası bir sahne ve bizi izleyen 300 kişi var. Biz bir performans sergiliyoruz ve Zeynep’in müziğini canlandırıyoruz” demiş ve eklemişti:

“ÇOK ÜZÜCÜ BİR HAL ALDI”

“Önce söyleyenlere gülüp geçtim lakin daha sonrasında üzüldüm. Küçük bir kesitle yargılandık ve bu durum üzücü bir hal aldı. Aslında açıklanacak bir şey yok, sahne üzerindeki şov gerçek hayattan diğer bir şeydir.”