Demet Akalın’dan pitbull saldırısına uğrayan Asiye hakkında açıklama

Tuncay

New member
Demet Akalın, yakın arkadaşı Esra Balamir ile evvelki gün Etiler’de alışveriş çeşidinde görüntülendi. Gaziantep’te pitbull cinsi iki köpeğin saldırısına uğrayarak ağır yaralanan dört yaşındaki Asiye’ye yardım elini uzatan Akalın, “Aileyle hala görüşüyor musunuz?” sorusuna cevap verdi.

Akalın, “Az evvel Asiye’nin babasıyla konuştum. Hatırlayınca tüylerim diken diken oluyor. Asiye’yi köpeğin ağzından amcalarının kurtardığını öğrendim. Köpeğin sahipleri orada dahi değilmiş. İnsanın kendi evladı gözü önüne geliyor. Elimden ne geliyorsa yapmak istiyorum. Umarım bu tramvayı en kısa müddette atlatır” dedi.

Yılbaşı gecesi İstanbul’da sahne alacağını söyleyen Demet Akalın, Okan Kurt’la birlikte hayata geçirdikleri Hirahan isimli yerin sorulması üzerine, “Aman bu soruyu Okan’a sormayın burnundan soluyor. İddia ettiği süreyi biraz sarkacak yer açılışı. Hiç kolay iş değil. Çok aksilikler oluyor artık onlarla uğraşıyor” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Gaziantep’te yaşayan dört yaşındaki Asiye Ateş, oturduğu sitenin bahçesinde, tıpkı sitenin yöneticilerinin iki pitbull cinsi köpeğinin saldırısına uğrayarak ağır yaralanmış ve Türkiye ayağa kalkmıştı.

Ağır yaralanan küçük asiye için tüm imkanlar seferber edildi. Minik Asiye’nin hastanedeki tedavisi sürerken, babası Hüseyin Ateş, tüm bunların akabinde bir şok daha yaşadı.

“NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM”

Ateş Ailesi hem oturdukları daireden çıkarıldı birebir vakitte baba Hüseyin Ateş işini kaybetti. Yaşadığı mağduriyeti anlatan Hüseyin Ateş, hastanede yaptığı açıklamada; “Ne yapacağımı bilmiyorum” tabirlerini kullanmıştı.

DEMET’TEN YARDIM ELİ

Bu gelişmelerden daha sonra devreye Demet Akalın girdi. Toplumsal medyadan bir paylaşım yapan Akalın, ailenin bir yıllık kirasını ödeyebileceğini deklare etti.

Ünlü müzikçi, paylaşımında; “Kime şikayet etsek ki bilemedim ne günah ya. Mesken tutsun en hoş yerden ben 1 yıllık kirasını öderim! Sayın Şahin altında kalmaz yeni bir iş bulur. Hakikaten ne orta bu kadar makus oldunuz hem hatalı hem kuvvetli yazık size” dedi.

ASİYE’NİN SON DURUMU

Doku nakli yapıldıktan daha sonra ağır bakıma alınan Asiye Ateş’in (4) yavaş yavaş uyandırılmaya başlandığı ve kendisiyle ilgilenen sıhhat çalışanlarına reaksiyon vermeye başladığı öğrenildi.