‘Dayakçı sevgili’ye tahliye

Serkankutlu

Global Mod
Global Mod
Bursa’da Osmangazi ilçesindeki Kültürpark’taki bir cümbüş merkezinde Ekim ayında arkadaşıyla yere giden Burcu Can Eşmen’in yanına, hakkında uzaklaştırma sonucu bulunan eski erkek arkadaşı Emre Özer geldi. Teze göre Özer, tartıştığı Eşmen’i kalabalığın içinden zorla çıkartıp, kapının önünde bekleyen Ozan B.’nin kullandığı aracın art koltuğuna bindirerek uzaklaştı.

İSİMLİ DENETİMLE HÜR

O anlar güvenlik kameraları tarafınca da kaydedildi. Bu sırada, Emre Özer tarafınca tekraren dövüldüğü öne sürülen Burcu Can Eşmen, aracın kapısını açıp inmeye çalıştı fakat Özer müsaade vermedi. Eşmen’e, Nilüfer ilçesinde trafik ışıklarının olduğu yerde aracın duraklaması kararı çığlığını duyan etraftakiler yardım etti. Arabası durduran şoför Ozan B. ile Emre Özer kaçarak uzaklaştı, hastaneye kaldırılan Burcu Can Eşmen darp raporu aldı. Eşmen’in avukatı Cansu Zeytinoğlu ile şikayetçi olmasıyla polisin gözaltına aldığı Emre Özer ile Ozan B. Bursa Adliyesi’ne sevk edildi. Emre Özer tutuklandı, araba şoförü Ozan B. ise isimli denetim koşulları uygulanarak özgür bırakıldı.

MADDİ YARDIM TEZİ

Bursa 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde haklarında, ‘hakaret’, ‘cebir’, ‘tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak’ kabahatlerinden 5 yıldan 12 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açılan sanıkların yargılanmasına devam edildi. Dün yapılan duruşmada tutuksuz sanık Ozan B., tarafların avukatları ile Bursa Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın avukatı hazır bulunurken, Emre Özer ise cezaevinden Sesli ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Mahkemede tabir veren Emre Özer, Burcu Can Eşmen ile 2,5 yıllık arkadaşlıkları olduğunu ve evlenmeyi düşündüğünü belirtip kendisine maddi yardım yaptığını da söylemiş oldu. Olay akşamı, Burcu Can Eşmen ile cümbüş merkezine birlikte gittiklerini, kız arkadaşının burada çok derecede alkol alıp sarhoş olduğunu, kendisini kucaklayarak arabaya bindirip meskenine götürmek istediğini belirten Özer, “Alkolün de tesiriyle yolda otomobilden inmek istedi. Ziyan nazaranceğini düşünerek buna müsaade etmedim. daha sonra benden şikayetçi oldu. Günahsızım. Tahliyemi istiyorum” dedi.

Ozan B. ise sözünde cep harçlığı çıkarmak için cümbüş merkezinin otoparkında bahşiş karşılığı çalıştığını belirtip, “Olay tarihinde, Tesis Müdürü Ahmet Somay, şahsen tanıdığım Emre Özer ile Burcu Hanım’ı meskenlerine bırakmamı istedi. Ben olmasam bir diğer arkadaşım kendilerini meskenlerine bırakmak için arabası kullanacaktı. Suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

TAHLİYE EDİLDİ

Şahitlerin dinlenmesi ve taraf avukatlarının savunma yapmasıyla devam eden duruşma sonunda mahkeme hakimi, sanığın cezaevinde kaldığı müddetle kanıtların toplanmış olmasını dikkate alıp, Emre Özer’in tahliyesine karar verdi. Mahkeme, tutuksuz sanık Ozan B. hakkında uygulanan isimli denetim kaidesini ise kaldırıp duruşmayı nisan ayına erteledi.