Çiğdem hemşirenin korona imtihanı, 1 ay ortayla 2 kere yendi!

erkan_623

New member
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Covid-19 ağır bakımında hemşire olarak bakılırsav yapan Çiğdem Berfin Çetinkaya, ocak ayında sıhhat çalışanları için başlayan aşılama çalışmasına katılmadı. Çetinkaya, hastanede çalışırken, 19 Nisan’da Covid-19’a yakalandı. Çetinkaya, hastalığı 1 hafta karantinada kalarak hafifçe atlattı ve işinin başına geri döndü. Çetinkaya, yaklaşık 1 ay daha sonra 27 Mayıs gecesi nöbete kaldığı sırada kötüleşti. PCR testi yaptıran ve kararı müspet çıkan Çetinkaya, ağır bakıma alındı. 7 gün ağır bakımda tedavi goren Çetinkaya, iş arkadaşlarının da takviyesi ile hastalığı bir daha yendi. Çetinkaya, 1 ay ortayla 2 kez defa hastalığı geçirdikten daha sonra bir daha Covid-19 ağır bakımındaki bakılırsavine döndü.

İKİNCİSİ DAHA AĞIR GEÇTİ

Çiğdem Berfin Çetinkaya, Biontech aşısı yaptırmak istediği için birinci aşılamaya katılmadığını söylemiş oldu. sonrasındasında da hastalığa yakalandığını anlatan Çetinkaya, “Yoğun çalıştığımız periyotta bağışıklığım düştüğü için ikinci defa müspet oldum ancak bu sefer ağır bakımda takip edildim. Hastalığım ağır seyretti. Kendi grup arkadaşlarım bu sefer bana ağır bakımda baktılar. 7 günlük bir ağır bakım sürecim oldu. Mekanik ventilatörde günde 4 kez beni izlediler. Rahat nefes alamıyordum. Ağır bakımda gördüğümüz hastalar geldi aklıma. Sabah konuştuğumuz hastaları akşam kaybettiğimiz oluyordu. Bir anda kötüleşiyorlar. Covid-19 bu biçimde bir hastalık ve ben de o an kendimi güya bu biçimde olacakmışım üzere hissettim. aslına bakarsanız hastaneye yattığımda birinci 2 gün daima ağladım. Çok üzüldüm. Hiç düşünmüyordum orada yatacağımı. Daha kuvvetliyüm, zannediyordum lakin o yatakta yatmak epey farklı” diye konuştu.

“ÖLECEKMİŞİM ÜZERE HİSSETTİM”

Hemşire Çetinkaya, arkadaşları ve hocalarının desteğiyle iyileştiğini ve bir daha işine döndüğünü belirterek, “Bir biçimde güzelleştim. Gün gün toparladım ve her geçen gün kendinizi düzgün hissettikçe de daha da keyifli oluyorsunuz ve daha kolay güzelleşiyorsunuz lakin birinci ağır bakıma girdiğimde benim için sahiden epeyce berbattı ve o hastaların yerine kendimi koyduğumda ölecekmişim üzere hissettim. Artık antikorluyum lakin koşullar oluştuğunda aşımı olmak istiyorum” dedi.

KAYNAK: DHA