CHP başkanı Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun projelerini yerinde inceledi

semaver

Active member
CHP başkanı Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun projelerini yerinde inceledi CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) projelerini inceledi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’ndan çalışmalar hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu’nun birinci durağı Dudullu-Bostancı metro sınırı oldu.

SORUNU ÇÖZDÜ

CHP önderine, İmamoğlu’nun yanı sıra CHP Küme Başkanvekili Engin Altay ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu eşlik etti.

Üretimine AKP devrinde başlanan, 2019 lokal seçimleri öncesi durma noktasına gelen metro sınırı projesi, İmamoğlu’nun finansman problemini çözmesinin akabinde 10 Temmuz 2020’de bir daha başladı. Kılıçdaroğlu ve birlikteindeki heyet, metro çizgisinin test sürüşüne katıldı. sonrasındasında Çekmeköy Rahmi Demir Kent Ormanı’nda inceleme gezisi yapan Kılıçdaroğlu, çalışmalarla ilgili bilgilendirildi. Seyahatte Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’na Çekmeköy Merkez Mahallesi Muhtarı Nuray Tak da eşlik etti. Kılıçdaroğlu, son olarak İBB Miras takımları tarafınca onarım süreçleri devam ettirilen Beykoz’daki tarihi Anadolu Hisarı’nı gezdi. Kılıçdaroğlu, İstanbul ziyareti daha sonrası şu açıklamayı yaptı:

‘OLAĞANÜSTÜ ÇABA’

“İBB Liderimizin yaptığı kimi çalışmaları alanda izledik. Hepinizin huzurunda kendisini yürekten kutluyorum. Muvaffakiyet kendisinin ferdi başarısı değil, muvaffakiyet İstanbul’un başarısı. Hizmeti İstanbul’a, İstanbullulara veriyor. İstanbul’un önemli bir tarihi dokusu var. Bu tarihi dokuyu da ortaya çıkarmak için olağanüstü bir gayret harcıyor. Orada da kimi engellemeler var. Ancak ne olursa olsun tüm engellemeleri aşıp İstanbullulara hizmet etmenin hoşluğunu yaşıyoruz daima birlikte. Ben de bir bahar günü buna şahit oldum.”