Büşra Pekin: Çantamda daima içlik taşırım

Tuncay

New member
Müzikten, stand-up’a, mizahtan aktüel hususlara kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan Güçlü PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu başarılı oyuncu Büşra Pekin oldu. Büşra Pekin, yurt dışı tecrübelerinden en epey hoşlandığı yemeklere, ömrü yorumlama biçimlerinden dostluk ilgilerine kadar her şeyi tüm samimiyetiyle “İbrahim Selim ile Bu Gece” programında anlattı.

“YANLIŞLIKLA ARKANSAS’A GİTTİM”

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafınca sorulan “Lise son sınıfı Amerika’da okumuşsun ve hala de gidip geliyor muşsun?” sorusuna şu cevabı verdi; “Evet Fulbright bursuyla gitmiştim. Bunun için de epeyce fazla çabalamıştım. Zira Arabistan’da doğup büyüdüğüm ve bulunduğum bölgede ortak lisan İngilizce olduğu için daima diğer ülkeleri, kültürleri merak ediyordum. Lise son sınıfta da Amerika’ya gittim.”

“Tabii benim kağıtlarım ortada karışmış yani oyuncu olarak gitmem gereken yer California iken Arkansas’a gittim. Fakat âlâ ki de oraya gitmişim zira nitekim kültürel bir tecrübe elde etmek için orası daha uygun bir yer oldu. Hala daha gidip geliyorum, eğitimler alıyorum, orada da arkadaş gruplarım var ve bu gidip gelme bana âlâ geliyor. Fakat ülkemi seviyorum ve ülkemi terk etmek üzere bir fikrim yok. Oradan neler alınabilir de bizim kendi sinema sanayimize katkısı olur diye araştırıp bakınmayı seviyorum.”

“ÇANTAMDA DAİMA İÇLİK TAŞIRIM”

Büşra Pekin, programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in “Çantanda taşıdığın en tuhaf şey nedir?” sorusuna “Tuhaf mı bilmiyorum lakin içlik… Sahiden bizim buraların havasına hiç belirli olmuyor yani tatilde de öyleyim işte içime bir tayt alırım ya da ne bileyim bir kolluk, tozluk, içlik ne var ise atarım çantama. Zira çantamda fazla tartıdan hiç hoşlanmıyorum, o yüzden her şeyi hayli ekonomik kullanıyorum ve o gün neye gereksinimim var ise ona bakılırsa düzenliyorum. Ama kesinlikle içimi koruyacak ekstra bir şeyler alırım daima yanıma.” karşılığıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri pek şaşırttı.

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafınca sorulan “En son ne vakit hüngür hüngür ağladın?” sorusunu şu biçimde yanıtladı; “Ayberk abinin vefatında. Ayberk Pekcan’ı fazlaca yakın bir vakitte kaybettik. Babamı da hayli yakın bir vakitte kaybettik ancak orada biraz daha kuvvetli bir duruş sergiledim. Yani daha sonradan çıktı. O yüzden Ayberk abinin vefatını duyar duymaz kendimi biraz bırakabildim. Allah rahmet eylesin hayli hoş bir insandı.

“Ağlamak bence vaktinde olması gereken bir şey, bunu da yeni anladım. daha sonradan içimizde öteki şeyler yaratmaması için ağlama hissi geldiğinde ağlamak gerekiyor ki tedavi olsun içimiz.”