Bitlisli bayan girişimcinin bulaşıkçılıktan işverenliğe uzanan muvaffakiyet kıssası

erkan_623

New member
Bitlis Tatvan’da küçük yaştan beri pastane işiyle uğraşan Altılar, mesleğe bulaşıkçılıktan başladı. 16 yıl çeşitli pastanelerde çalışıp çıraklıktan ustalığa terfi ederek kendi iş yerini açmaya karar veren Atlılar, gelen her müşterisi ile özel olarak ilgilenerek her gün kendi elleriyle yaptığı künefeleri servis ediyor. Bu başarısıyla bayanlara örnek olan Gülşen Altılar, 4 bireye de istihdam sağlıyor.

MESLEĞE BULAŞICILIKLA BAŞLADI

Bir imalathanede bulaşıkçılık yaparak mesleğe atıldığını söyleyen işletme sahibi Gülşen Altılar, “4 aydan daha sonra çıraklığa, kalfalığa ve ustalığa geçtim. Tatlı, yaş pasta, imalatçılık ve Allah’ın müsaadesiyle künefeci dükkânımı açtım. Şu anda künefe yapıyoruz. Katmer çeşitlerimiz var. Kendi iş yerim emeğimle açtım. Tüm bayanlara tavsiye ediyorum” dedi. bu biçimde bir mesleğin herkese nasip olmasını istediğini belirten Altılar, “Biz bayanlar kendimize güvendikten daha sonra yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Kâfi ki kendimize itimadımız olsun. İnşallah her vakit başımız dik emeklerimiz ile ayaklarımız üzerinde duracağız” tabirlerini kullandı.

BAYAN AZMİ ERKEĞE NAZARAN FARKLI

Bir hanımın azminin bir erkeğe nazaran nitekim daha farklı olduğunu lisana getiren Enes Tarlan ise “Buraya daima gelip gidiyoruz. Bayanlara da dayanak gayeli geliyoruz. İşletme sahibi hanımefendinin de işi düzgün ve yediğimiz künefelerin de hakkını vererek yapıyor. Bir hanımın azmi bir erkeğe göre sahiden daha farklıdır. Bayanlar daha hoş yerlere geleceklerine inancımız yüksek. Tatlısı çok hoş ve el emeği çok âlâ. Bunda nitekim bir emek var. Tek temennimiz umarım bütün bayanlarımız da ellerinden geleni yaparlar ve kendi iş yerlerinde açarlar” diye konuştu.

BAYAN GİRİŞİMCİLERİ HER VAKİT TEBRİK ETTİ

Bayan girişimcilerin muvaffakiyetlerini her vakit tebrik ettiğini vurgulayan Münir Aydemir de, “Gerçekten etraf vilayet ve ilçelerden burayı yeğleyenler var. Bayanlarımızın mutfaktaki muvaffakiyetini tebrik ediyorum. Kendi iş yerlerinde grup arkadaşları ile bu lezzeti insanlarımıza tattırdıkları için onlara teşekkür ediyorum. Kendi iş hayatlarında hepsine muvaffakiyetler diliyorum. Biz de elimizden geldikçe ailece gelip oturarak bu hoş künefeyi yiyoruz. Herkese tavsiye ediyorum” biçiminde konuştu.

KAYNAK: İHA